فراخوان طراحی کارخانه ای برای کودکان


راه اندازی "کارخانه بچه ها" یک مسابقه معماری است برای تبدیل کارخانه سفال سابق Laveno Mombello به بزرگترین و نوآورانه ترین پردیس برای کودکان جهان.

به گزارش گالری آنلاین، جوایز نقدی به برندگانی اهدا خواهد شد که توسط هیئت داوران شناخته شده از جمله Ben van Berkel (UNstudio), Keiichiro Sako (Sako Architects), Peter Wilson (Bolles+Wilson), Arne Emerson (Morphosis), Emmanuelle Moureaux, Mario Cucinella, Stefano Boeri, و دیگران ، برگزیده شده اند.

«همه بزرگترها یک بار بچه بودند، اگرچه تعداد کمی آن را به یاد می آورند.» شازده کوچولو Antoine de Saint-Exupéry.

داستان Peter Pan نوشته Barrie و شازده کوچولو از Saint-Exupéry، دو نمونه از تلاش های بی شماری هستند برای پس گرفتن چند سال از دوران کودکی. دوران کودکی زمانی است که واقعیت مکمل تخیل است و زمانی حیاتی است که بزرگسالی را تعریف می کند.

دوران کودکی چالشی جذاب برای طراحان است. بزرگسالان، معماری را با توجه به منطق عملکردی درک می کنند: هر فضایی کاربرد خود را دارد؛ هر عنصر هدف خاص خود را دارد. با این حال، بچه ها این طور فکر نمی کنند. برای آنها، فضا یعنی اکتشاف، فرصت های جاری و بدون محدودیت، پس زمینه ای برای ماجراجویی. هر فضا می تواند چیز دیگری باشد؛ هر جایی می تواند جایی دیگر باشد.

پروژه Urban Up Unipol طراحان را دعوت می کند تا کارخانه سفال سابق Laveno Mombello را به بزرگترین و نوآورانه ترین پردیس برای دوران کودکی در جهان تبدیل کند. در مرزهای ایتالیا، فقط یک قدم دورتر از سوئیس، فرانسه و آلمان، نسل های آینده «Neverland» خود را در معماری های رها شده ی یک کارخانه صنعتی سابق پیدا خواهند کرد. این مکان نوآورانه بازسازی خواهد شد تا جامعه فردا را بسازد و پناه دهد.

جوایز:

جایزه اول: 10،000 یورو
جایزه دوم: € 4.000
جایزه سوم: € 2.000

و ...

مهلت:

ثبت نام زود هنگام: 28 اکتبر 2018 (6 آبان 97) - 50 یورو / تیم

ثبت نام معمولی: 25 نوامبر 2018 (5 آذر 97) - 75 یورو / تیم

ثبت نام دیرهنگام: 20 دسامبر 2018 (29 آذر 97) - 100 یورو / تیم


جهت کسب اطلاعات بیشتر و ثبت نام به سایت فراخوان مراجعه نمایید.

logo-samandehi