اخبار

1397/7/24
امیدواریم بهسازی موزه هنرهای معاصر تهران در اردیبهشت ٩٨ به پایان برسد
هادی مظفری، مدیر کل مرکز هنرهای تجسمی در خصوص ضرورت مرمت موزه هنرهای معاصر، روند پیشرفت بهسازی موزه، مرمت بنا، گالری ها، گنجینه و محوطه موزه، کیفیت و راندمان پروژه و... توضیحاتی ارایه داد.
1397/7/24
چهل و یکمین نشست “موزه شناسی و تقدس” توسط ایکوم در موزه ملی ایران افتتاح شد
صبح روز دوشنبه ۲۳ مهر ۹۷ چهل و یکمین سمپوزیوم کمیته بین المللی موزه شناسی (ایکوفوم) با عنوان “موزه شناسی و تقدس” با شرکت موزه داران و پژوهشگران کشورهای جهان و ایران در سالن همایش های موزه باستان شناسی و هنر دوران اسلامی و با حضور دکتر حجت اله ایوبی، دبیر کمیسیون ملی یونسکو در ایران، دکتر جبرئیل نوکنده، رئیس موزه ملی ایران، مهندس سید محمد بهشتی، رئیس پژوهشگاه سازمان میراث فرهنگی، سید احمد محیط طباطبایی، رئیس کمیته ملی ایکوم ایران و فرانسوا مرس، رئیس کمیته بین‌المللی موزه شناسی شورای بین المللی موزه ها (ایکوفوم) برگزار شد.
1397/7/23
حراج نقاشی کاشف انسولین در کانادا
نقاشی «آزمایشگاه» اثر «فردریک بنتینگ» که به عنوان کاشف انسولین و جوان‌ترین برندهٔ جایزه نوبل شناخته می‌شود، در تاریخ ۲۱ نوامبر در یکی از حراجی‌های کانادا به‌ فروش گذاشته می‌شود.
1397/7/22
رونق بازار خوشنویسی از دیدگاه آیدین آغداشلو
آیدین آغداشلو می‌گوید: همه مانند من نیستند که خط میرعماد را به قلب خود بچسبانند و با آن زندگی کنند. بلکه از آن فاصله می‌گیرند چون فکر می‌کنند یک اثر کهنه است و می‌روند به سمت یک اثر نو.
1397/7/22
استودیو طراحی زاویه موفق به کسب دو جایزه از مسابقه طراحی “Reddot”
مسابقه طراحی، Reddot، یکی از مهم‌ترین و پرطرفدارترین مسابقات طراحی صنعتی در سرتاسر دنیا به شمار می‌رود. این مسابقه که از سال ۱۹۵۵ در آلمان آغاز به کار کرده، شامل بخش‌های مختلفی از جمله طراحی محصول، طراحی ارتباطات و طراحی مفهومی است.