اخبار

1398/1/27
برگزاری چهارمین نشست از سلسله گفتگوهای میراث فرهنگی و توسعه شهری
نشست چهارم از سلسله گفتگوهای میراث فرهنگی و توسعه شهری با موضوع "مناظر روستایی" به بهانه روز جهانی محوطه ها و بناها همراه با تجلیل از پروفسور عبدالمجید ارفعی برگزار می شود چهارشنبه ۲۸ فروردین ماه برگزار می شود.
1398/1/26
روز جهانی هنر گرامی
روز جهانی هنر 15 آوریل همزمان با زادروز لئوناردو داوینچی، یک جشن بین المللی هنرهای زیبا است که توسط انجمن بین المللی هنر (IAA) با هدف ایجاد آگاهی از فعالیت های خلاقانه در سراسر جهان اعلام شده است.
1398/1/26
مرمت تخت جمشید توسط ایتالیایی ها
مدیر پایگاه جهانی تخت جمشید از حضور مرمت گران بدون مرز ایتالیا از هفتم اردیبهشت ماه تا هفده خرداد در پایگاه تخت جمشید خبر داد و گفت: براساس هماهنگیهای بعمل آمده بزودی این تیم وارد ایران می شوند.
1398/1/26
رونمایی از کتاب آثار محمود جوادی پور
محمودرضا بهمن پور، مدیر نشر نظر در رابطه با کتاب استاد محمود جوادی پور در گفتگو با خبرنگار گالری آنلاین بیان کرد: کتاب "ستایش روز" در مراسمی که جمعه ۳۰ فروردین در خانه هنرمندان به همت دختر ایشان، نیوشا جوادی پور و با همکاری انجمن هنرمندان نقاش ایران و خانه هنرمندان برگزار می شود، رونمایی خواهد شد.
1398/1/22
روایت نیوشا جوادی‌پور از چگونگی چیدمان آثار نمایشگاه "ستایش روز"
" استاد از فعال ترین هنرمندان نسل خود بود و در ابعاد مختلف فعالیت داشت." این را نیوشا جوادی‌پور در حاشیه چیدمان آثار نمایشگاه مروری بر آثار استاد محمود جوادی پور، ضمن تشریح رویکر چیدمان آثار پدرش در گالری ممیز و زمستان خانه هنرمندان ایران که به همت کارگروه نمایشگاه های انجمن هنرمندان نقاش ایران برگزار میشود، مطرح کرد. نیوشا جوادی پور دارای فوق لیسانس آموزش و تاریخ هنر و همچنین ادبیات انگلیسی است. وی در کشور آلمان مدیریت گالری "کارگاه هنر" و کانونی را به عهده دارد که در آن به آموزش کودکان ۴ تا ۱۸ سال مشغول است.
1398/1/23
در آستانه افتتاحیه نمایشگاه مروری بر آثار استاد محمود جوادی‌پور توسط کارگروه نمایشگاه های انجمن هنرمندان نقاش ایران
"چنین پدری دید من را وسعت داده و دنیای عمیقتری را در مقابل من باز کرده. " این را نیوشا جوادی پور در آستانه افتتاحیه نمایشگاه مروری بر آثار استاد محمود جوادی پور بیان کرد و ارتباط خود با کارهای پدر را چنین شرح داد:
1398/1/20
نمایش و مروری بر آثار محمود جوادی پور تحت عنوان "ستایش روز"
خانه هنرمندان ایران میزبان آثار هنرمند پیشکسوت کشورمان استاد محمود جوادی پور تحت عنوان "ستایش روز" و مراسم رونمایی از کتاب گزیده آثار وی به همت کارگروه نمایشگاه های انجمن هنرمندان نقاش ایران شد.
1398/1/22
مینا نادری مسئول کار گروه نمایشگاه های انجمن هنرمندان نقاش ایران: این رویداد یک اتفاق ملی است.
"ستایش روز" عنوان نمایشگاه آثار استاد جوادی‌پور در خانه هنرمندان است که روز جمعه بیست و سوم فروردین ماه افتتاح خواهد شد. به همین مناسبت گفتگویی بامینا نادری عضوهیئت مدیره انجمن هنرمندان نقاش ایران داشته ایم که در ادامه خواننده آن هستید.
1398/1/25
دانشگاه هنر و 4 مشکل بودجه ای آن
رئیس دانشگاه هنر گفت که این دانشگاه با چهار مشکل عمده درباره بودجه اختصاص یافته با آن رو به رو است که برای جلوگیری از صدمات آموزشی نیازمند رفع این مسائل از طرف سازمان برنامه است.
1398/1/25
نظرِ کاشفِ دندان نئاندرتال درباره کشف بقایای یک گونه انسانی جدید
«کشف بقایایی از استخوان و دندان در غاری در فیلیپین به اثبات این نظریه بعد از کشف گونه انسانی ناشناخته "دنیسووا" و "هومو فلورونسیس" در چند سال اخیر کمک کرد. نظریه‌ای که معتقد است، "باید باز هم گونه‌های انسانی در دنیا بوده باشد که ما همچنان از آنها بی‌خبریم"».
1398/1/25
برگزاری کارگاه "خلق و مدیریت یک موقعیت طراحی نوآورانه" در رشت
کارگاه "خلق و مدیریت یک موقعیت طراحی نوآورانه" در تلاش است با بهره‌گیری از رویکردهای چون تفکر طراحی، بازی‌وارسازی، اینترنت اشیا با نیم‌نگاهی به فرصت‌سازی در مسیر شروع کسب‌ و کارهای مرتبط، بوم مدل کسب و کار و سوگیری های شناختی فراهم سازد؛ در این راستا در قالب یک کارگاه دو روزه و به مناسبت روز معمار، امکان بازتعریف یک موقعیت طراحی را در قالب یک پروژه به کمک آموخته های کارگاه برای مخاطبان فراهم می کند.
logo-samandehi