سرگذشت واقعه عاشورا بر پرده نقاشی


کارگاه نقاشی قهوه خانه ای با حضور سیدمحمدرضا حسینی طی روزهای 14 مهر تا 7 آبان ماه در باغ موزه هنر ایرانی برگزار می شود.

به گزارش گالری آنلاین، این کارگاه به مناسبت ایام سوگواری محرم و صفر در گالری پردیس باغ موزه هنر ایرانی برپا می شود و علاقه مندان همه روزه به غیر از روزهای سه شنبه و پنج شنبه و از ساعت 10 تا 17 می توانند به تماشای مراحل خلق اثر بنشینند.

محمدرضا حسینی از سال 1366 و به صورت حرفه ای هنر نقاشی روی گچ، پتینه و نقاشی قهوه خانه ای را در محضر استاد عباس بلوکی فر آموخت.

وی تاکنون بیش از 30 پرده عاشورایی و 50 پرده کوچک با موضوعات مختلف را به تصویر کشیده و در نمایشگاه های انفرادی و گروهی متعددی حضور داشته است.

یک فیلم مستند با موضوع نقاشی قهوه خانه ای و با عنوان " راویان عشق " از آثار ایشان ساخته و در سال 1396 از شبکه چهار سیما به روی آنتن رفت .

آخرین پرده نقاشی ایشان با عنوان "واقعه عاشورا" در گالری پردیس باغ موزه هنر ایرانی به تصویر کشیده می شود و در روز اربعین حسینی با حضور هنرمندان و هنر دوستان رونمایی خواهد شد.

علاقه مندان جهت هماهنگی و کسب اطلاعات بیشتر با شماره های 22686063 و 22686064 تماس گرفته و برای بازدید به نشانی چهارراه پارک وی، خیابان شهید فیاضی، خیابان بوسنی هرزگوین، سه راه دکتر حسابی، باغ موزه هنرایرانی مراجعه نمایند.logo-samandehi