خالقان کودکی مان در هفته تصویرگری / گزارش تصویری (بخش دوم)

عشق سالانه ای در راه است


هفته تصویرگری ۹۷ در دل برنامه های پانزده سالگی انجمن تصویرگران افتتاح شد. افتتاحیه در سالنی مملو از هنرمندان تصویرگر، هنرمندانی که به گفته بزرگی از تصویرگران، در خلوت خود به خلق زیبایی نشسته و معجزه می آفرینند، برگزار و با اهدای نشان آبان، معتبرترین جایزه تصویرگری کشور به چهار هنرمند تصویرگر همراه بود.
در خلال برنامه کیانوش غریب پور، دبیر سومین نشان آبان در هفته تصویرگری، از کنسل شدن دوسالانه تصویرگری به علت رشد بالای قیمت ها در کشور و تامین نشدن هزینه های این رویداد _که قرار بود بین المللی باشد_ خبر داد و گفت: قرار شده در آینده پس از بهبود شرایط مراسم اجرا شود و دیگر آن موقع دوسالانه نخواهد بود، بلکه می شود عشق سالانه.
گرچه این خبر دل ها را بدرد آورده بود ولی نمایشگاه های پربازدید و پرشور افتتاح شده در هفته تصویرگری در اولین روز کاری خود تسکینی بزرگ بود؛ طوری که گاه برای دیدن یک اثر چند دقیقه ای را باید به انتظار می ایستادی تا بازدیدکنندگان کنار روند و فرصت تماشا حاصل گردد.
هر اثری برای خود دنیایی شگرف بود و گاه غرق می شدی در یکی از آنها و شاید سیر می کردی در تصاویر کتاب های دوران کودکی خود.
این خالقان زیبایی از جنس خالقان تصاویر کتاب های قصه کودکی مان هستند که دنیای بچه گانه را با آنها می ساختیم و شبها به هنگام خواب با آنها آرام می گرفتیم.

نمایشگاه های آثار این هنرمندان در هفته تصویرگری از 4 تا 15 آبان آماده بازدید عموم در خانه هنرمندان می باشد.

logo-samandehi