همایش ها و کنفرانس ها

1397/12/22
چهارمین کنفرانس بین المللی پژوهشهای نوین در عمران، معماری، مدیریت شهری و محیط زیست
«چهارمین کنفرانس بین المللی پژوهشهای نوین در عمران، معماری،مدیریت شهری و محیط زیست» توسط «دانشگاه جامع علمی کاربردی سازمان همیاری شهرداری ها و مرکز توسعه خلاقیت و نوآوری علوم نوین» و با بهره گیری از همکاری دانشگاه ها، سازمان ها، مراکز و موسسات علمی و تحقیقاتی کشور؛ با هدف آگاهی و دستیابی به جدیدترین دستاوردها و یافته های علمی و پژوهشی در تاریخ 31 اردیبهشت 1398 در کرج برگزار می شود.
1397/11/6
اولین کنفرانس ملی بافت فرسوده شهری
با توجه به محدودیت منابع و اکوسیستم ها در شهرها و رشد فزاینده فعالیت های شهری، مدیریت پایدار منابع از جمله آب، انرژی، خاک، منابع مالی، دارایی های شهری و ایجاد درآمدهای پایدار، کنترل آلودگی های محیط زیستی حاصل از فعالیت ها و خدمات شهری، به ویژه آلودگی هوا، آلودگی آب و مدیریت پسماندها، به یکی از جدی ترین چالش های مدیریت شهری در کلانشهرها، تبدیل شده است، تمامی این مسائل و مشکلات در بافت های فرسوده دوچندان مطرح خواهد بود. لذا ضرورت توجه ویژه به این مناطق از اولویت بالایی برخوردار است.
1397/10/3
ششمین کنگره سالانه ملی عمران، معماری و توسعه شهری
دبیرخانه کنگره سالانه عمران، معماری و توسعه شهری به عنوان بزرگترین، معتبرترین و منظم ترین گردهمایی سالانه علمی، پژوهشی و اجرایی حوزه عمران، معماری، شهرسازی و محیط زیست خاورمیانه در کشور ایران با توجه به برگزاری موفق دوره های بین المللی قبلی کنگره در دانشگاه هنر اسلامی تبریز و دانشگاه شهید بهشتی تهران و بازتاب بسیار گسترده آنها در نظر دارد با بهره گیری از تجارب گذشته، اساتید بزرگوار دانشگاه های معتبر ایران و جهان و نهادهای علمی پژوهشی ششمین کنگره سالانه ملی عمران، معماری و توسعه شهری را نیز توسط دبیرخانه دائمی کنگره، دانشگاه میعاد و با همکاری دانشگاه شیراز، دانشگاه مراغه، دانشگاه هنر اسلامی تبریز و سایر دانشگاه های معتبر کشور برگزار نماید.
1397/10/2
دومین همایش ملی هنر و صنعت در ساختمان
در بحث ورود تکنولوژی های ناشی از مدرنیسم، جایگاه هنر برآمده از روح و ذهن بشری دستخوش تحریف و تنزل شد. ناگفته نماند دیدگاه بسیار صنعت مدارانه و خارج از احساس مدرنیسم با ورود پست مدرنیسم رنگ باخته و ارزش هنر انسانی بیش از قبل ظاهر گشت. در هر صورت تکنولوژی و هنر باید در اختیار و در راستای آرامش و آسایش و تمایلات انسانی قدم بردارد. در واقع هنر، صنعت را زیبا می کند و این زیبائی صنعت را در جایگاهی قرار میدهد که به نوعی جزء جداناپذیری از زندگی حس می شود.
1397/9/14
همایش ملی ساختمان پایدار و انرژی
همایش ملی ساختمان پایدار و انرژی (چالش ها، ضرورت ها و راهکارها) همراه با برگزاری کارگاه ها و افتتاح نمایشگاه تخصصی 26 و 27 دی ماه در دانشگاه آزاد اسلامی اصفهان برگزار می شود.
1397/9/14
سومین همایش ملی راهکارهای دستیابی به توسعه پایدار در علوم معماری و شهرسازی ایران
کشور ایران با توجه به موقعیت جغرافیایی حساس خود، اكنون در مقطعی از تاریخ و در مرحله ای از توسعه قرار گرفته است كه تحت هر شرایطی باید مقوله توسعه پایدار را به طور جدی مورد توجه قرار دهد. تحقق این امر هم زمانی ممكن است كه بتوانیم با فرهنگ سازی صحیح مقوله مهم و حیاتی توسعه پایدار را در جامعه گسترش دهیم و مسلماً بدون آموزش و ترویج توسعه پایدار در کشور نمی توان به نتیجه ای مطلوب دست یافت.
1397/7/29
ششمین كنفرانس ملی مهندسی عمران، معماری و توسعه شهری
موضوع عمران، معماری و توسعه شهری از جمله مباحث مهم در عصر حاضر است لذا در راستای تحقق توسعه پایدار شهری می بایست شرایطی فراهم شود تا امکان بسترسازی در زمینه مباحث عمران و معماری نیز فراهم گردد. آنچه مسلم است حرکت به سوی توسعه و آبادانی زمانی محقق خواهد شد که شبکه زیرساخت های علمی و عملی موجود باشد؛ دانشگاه ها، سازمان های مهندسی و سایر دستگاه های اجرایی ضامن و مجری ایجاد این زیرساخت ها می باشند. از این رو كنفرانس موسسه علمی تحقیقاتی كومه علم آوران دانش در نظر دارد با بهره گیری از تجارب گذشته و همكاری اساتید بزرگوار دانشگاه های معتبر ایران و سازمان های علمی و پژوهشی ششمین كنفرانس ملی مهندسی عمران، معماری و توسعه شهری را برگزار نماید.
1397/7/18
دومین دوره کنفرانس عمران، معماری و شهرسازی ایران معاصر
برگزاری این کنفرانس امكان تبادل نظر و ایجاد ارتباط علمی با دانشگاه ها ومراكزتخصصی کشور و جهان درزمینه مفاهیم مشترك مهندسی و صنعت ساخت و ساز وسایرموضوعات مرتبط با محورهای کنفرانس را فراهم می سازد. بر این اساس، دبیرخانه دومین کنفرانس بین المللی عمران، معماری و شهرسازی ایران معاصر با افتخار از تمامی متخصصان، كارشناسان، دانشجویان، پژوهشگران و دانشمندان مراكز علمی ، تحقیقاتی و صنعتی دعوت می نماید با شرکت در برنامه های متنوع این کنفرانس در این رویداد مهم بین المللی مشارکت نموده و با ارائه آخرین دستاوردهای علمی و اجرایی خود، زمینه دستیابی به اهداف فوق را فراهم سازند.
1397/7/17
اولین همایش معماری و هویت
همایش «معماری و هویت» با هدف بررسی و تحلیل وضع امروز معماری و شهرسازی ایران از منظر هویت برگزار می‌شود. همایش «معماری و هویت» برآن است تا علل ناهمگونی و آشفتگی شهرهای معاصر را جستجو کند و خاستگاه‌های بحران هویتی که گریبان‌گیر شهرها است را بیابد. امید است برایند علمی این همایش راه‌حل‌ها و راهکارهایی برای بهبود پریشانی‌های معماری و شهرسازی ایرانی باشد.
<< آخرین صفحه < صفحه بعدی صفحه قبلی > اولین صفحه >>

صفحه شماره: 1

تعداد كل : 128
logo-samandehi