همایش ها و کنفرانس ها

1397/9/14
همایش ملی ساختمان پایدار و انرژی
همایش ملی ساختمان پایدار و انرژی (چالش ها، ضرورت ها و راهکارها) همراه با برگزاری کارگاه ها و افتتاح نمایشگاه تخصصی 26 و 27 دی ماه در دانشگاه آزاد اسلامی اصفهان برگزار می شود.
1397/9/14
سومین همایش ملی راهکارهای دستیابی به توسعه پایدار در علوم معماری و شهرسازی ایران
کشور ایران با توجه به موقعیت جغرافیایی حساس خود، اكنون در مقطعی از تاریخ و در مرحله ای از توسعه قرار گرفته است كه تحت هر شرایطی باید مقوله توسعه پایدار را به طور جدی مورد توجه قرار دهد. تحقق این امر هم زمانی ممكن است كه بتوانیم با فرهنگ سازی صحیح مقوله مهم و حیاتی توسعه پایدار را در جامعه گسترش دهیم و مسلماً بدون آموزش و ترویج توسعه پایدار در کشور نمی توان به نتیجه ای مطلوب دست یافت.
1397/7/29
ششمین كنفرانس ملی مهندسی عمران، معماری و توسعه شهری
موضوع عمران، معماری و توسعه شهری از جمله مباحث مهم در عصر حاضر است لذا در راستای تحقق توسعه پایدار شهری می بایست شرایطی فراهم شود تا امکان بسترسازی در زمینه مباحث عمران و معماری نیز فراهم گردد. آنچه مسلم است حرکت به سوی توسعه و آبادانی زمانی محقق خواهد شد که شبکه زیرساخت های علمی و عملی موجود باشد؛ دانشگاه ها، سازمان های مهندسی و سایر دستگاه های اجرایی ضامن و مجری ایجاد این زیرساخت ها می باشند. از این رو كنفرانس موسسه علمی تحقیقاتی كومه علم آوران دانش در نظر دارد با بهره گیری از تجارب گذشته و همكاری اساتید بزرگوار دانشگاه های معتبر ایران و سازمان های علمی و پژوهشی ششمین كنفرانس ملی مهندسی عمران، معماری و توسعه شهری را برگزار نماید.
1397/7/18
دومین دوره کنفرانس عمران، معماری و شهرسازی ایران معاصر
برگزاری این کنفرانس امكان تبادل نظر و ایجاد ارتباط علمی با دانشگاه ها ومراكزتخصصی کشور و جهان درزمینه مفاهیم مشترك مهندسی و صنعت ساخت و ساز وسایرموضوعات مرتبط با محورهای کنفرانس را فراهم می سازد. بر این اساس، دبیرخانه دومین کنفرانس بین المللی عمران، معماری و شهرسازی ایران معاصر با افتخار از تمامی متخصصان، كارشناسان، دانشجویان، پژوهشگران و دانشمندان مراكز علمی ، تحقیقاتی و صنعتی دعوت می نماید با شرکت در برنامه های متنوع این کنفرانس در این رویداد مهم بین المللی مشارکت نموده و با ارائه آخرین دستاوردهای علمی و اجرایی خود، زمینه دستیابی به اهداف فوق را فراهم سازند.
1397/7/17
اولین همایش معماری و هویت
همایش «معماری و هویت» با هدف بررسی و تحلیل وضع امروز معماری و شهرسازی ایران از منظر هویت برگزار می‌شود. همایش «معماری و هویت» برآن است تا علل ناهمگونی و آشفتگی شهرهای معاصر را جستجو کند و خاستگاه‌های بحران هویتی که گریبان‌گیر شهرها است را بیابد. امید است برایند علمی این همایش راه‌حل‌ها و راهکارهایی برای بهبود پریشانی‌های معماری و شهرسازی ایرانی باشد.
1397/7/17
سومین همایش بین المللی عمران، معماری و شهر سبز پایدار
پیشرفت‌های جهانی و بومی در رشتۀ عمران بدان حد جدید و چشمگیر است که می‌طلبد گاه‌به‌گاه متخصصان و تجربه‌داران این وادی گرد هم آیند و در بستری پویا و فضایی علمی، میوه‌های فرا آمده از تجربۀ خویش را با سرشاخه‌های دانش روز پیوندی دوباره زنند. در همایش‌های علمی، پژوهشگران آموزه‌های دانش‌محور خویش را عرضه می‌کنند و صنعتگران، مهارت‌های فناورانۀ خویش را به معرض دید می‌نهند و دانش‌پژوهان، پاسخ به علاقه‌مندی‌های خود را می‌جویند.
1397/7/7
چهارمین همایش ملی معماری و شهر پایدار
پس از برگزاری موفقیت آمیز اولین و دومین و سومین دوره از همایش ملی معماری و شهر پایدار به میزبانی دانشکده مهندسی معماری و شهرسازی دانشگاه شهید رجایی تهران در طی سالهای گذشته، هم اینک چهارمین همایش ملی معماری و شهر پایدار در دانشگاه شهید رجایی تهران برگزار می‌شود. این همایش ملی، با هدف هم‌افزایی دانش و انتشار یافته‌های نو و بدیع در زمینه های مختلف معماری اسلامی، معماری و شهرسازی، شهر پایدار، منظر پایدار و هنرهای محیطی برگزار می‌شوند.
1397/7/1
چهارمین کنفرانس سالانه ملی مهندسی عمران، معماری و شهرسازی ایران
مرکز خدمات علمی آموزشی و پژوهشی أرگ افتخار دارد، پس از برگزاری موفقیت آمیز 13 دوره کنفرانس های مهندسی و علوم پایه أرگ، چهارمین کنفرانس سالانه ملی مهندسی عمران، معماری و شهرسازی ایران را با همکاری اعضاء هیئت علمی 15 دانشگاه سراسر کشور برگزار نماید.
1397/6/14
چهارمین کنفرانس ملی پژوهش های کاربردی در معماری و شهرسازی ایران
"کنفرانس ملی پژوهش های کاربردی در معماری و شهرسازی اسلامی ایران" با حمایت مؤثر ارگان ها، سازمان ها و مجامع علمی و دانشگاهی برگزار خواهد شد. باتوجه به اهمیت موضوع و همچنین نقش سازنده آن در جامعه ، دبیرخانه اجرایی انتظار دارد این همایش با مشارکت متولیان این امر که در یک طیف گسترده و مرتبط با زنجیره طراحی ، برنامه ریزی، مدیریت و اجرا اعم از مسئولین، متخصصین ، مهندسین ، کارشناسان و صاحب نظران می باشد برگزار گردد. تا با ارائه جدیدترین مقالات و دستاوردهای علمی و تجربی روز دنیا توسط پژوهشگران و محققین در راستای ارتقای سطح علمی با هدف افزایش جغرافیا و برنامه ریزی ،معماری و شهرسازی نوین در این حوزه و در نهایت افزایش بهره وری و نهایتا توسعه همه جانبه و صحیح جامعه گامی استوار برداریم.
1397/6/11
دومین کنفرانس ملی تحقیق و توسعه در مهندسی عمران، معماری و شهرسازی نوین
دومین کنفرانس ملی تحقیق و توسعه در مهندسی عمران، معماری و شهرسازی نوین که در مورخ 27 دی ماه 1397 برگزار می گردد سعی دارد با نزدیک نمودن پژوهشگران این سه حوزه نیازهای عمومی علم را برآورده سازد و به صورت خاص سبب رشد و شکوفایی پژوهش های بینابینی در حوزه ساخت وساز و مدیریت شهری کشور شود.
1397/3/22
کنگره بین المللی صنعت ساختمان با محوریت تکنولوژی های نوین در صنعت ساختمان
دبیرخانه کنگره بین المللی صنعت ساختمان با محوریت تکنولوژی های نوین در صنعت ساختمان در نظر دارد با گردهم آوردن صاحب نظران، اندیشمندان، دانشگاهیان، سیاستگزاران و مدیران، سازمانهای ذی ربط و علاقه مند، مهندسین مشاور و متخصصان و علاقه مندان موضوع عمران، معماری و شهرسازی ، به تبیین مفاهیم و اهداف آن بپردازد.و فرصتی مناسب برای تبادل اطلاعات و ارائه ی یافته های پژوهشی نوین در زمینه ی صنعت ساختمان باشد.
1397/3/19
کنفرانس ملی رویکردهای نوین در مهندسی عمران، معماری و علوم جغرافیایی
بدون تردید رشته های مهندسی عمران و معماری یکی از رشته های پر اهمیت و پایه گذار توسعه پایدار در کشور می باشد. مسلماً بدون عمران و آبادانی در کشور روند محرومیت زدایی شکل نخواهد گرفت و پیشرفت سریع جوامع و نیازهای روز افزون آنها به انجام طرحهای مختلف عمرانی بستگی داشته تا با یک برنامه ریزی صحیح و همه جانبه و پرورش استعدادهای جوان و نیز استفاده بهینه از ابزار و امکانات موجود در جامعه ، گامی بلند در جهت ترقی و تعالی جامعه و دستیابی به توسعه پایدار برداشته شود. رشد تکنولوژی و تغییرات سریع سبک زندگی، اگر چه میزان رفاه و آسودگی زندگی انسان‌ها را افزایش داده ، اما تخریب هر روزه محیط زیست را نیز به همراه داشته است. نظر به ضرورت توجه به محیط زیست برای کاهش این آسیب، توسعه پایدار را به عنوان راه‌حل مناسبی مطرح می‌کند. بهمین منظور این رویداد در سال 97 برگزار میگردد.
1397/3/5
ششمین کنفرانس ملی معماری و مهندسی عمران
ششمین کنفرانس ملی معماری و مهندسی عمران(ACC2018)، پس از بازدهی موثر و حضور مفید متقاضیان و پژوهشگران در برگزاری موفقیت آمـیز کنفرانس های سابق به جهت ایجاد فضایی برای ارائه تحقیقات و انتشار یافته ها و همچنین بحث و تبادل پیشنهادات پیرامون موضوعات مطرح شده در کنفرانس برگزار خواهد شد.
<< آخرین صفحه < صفحه بعدی صفحه قبلی > اولین صفحه >>

صفحه شماره: 1

تعداد كل : 118
logo-samandehi