طراحان ایرانی برنده جایره مسابقه Reddot

محصول "جنسیس"، طراحی پکیج کمک های اولیه زایمان


مسابقات Reddot سابقه‌ای ۶۵ ساله دارد و همه ساله داوران و اساتید طراحی از سراسر دنیا گردهم می‌آیند تا براساس شاخصه‌های طراحی مانند زیبایی بصری، نوآوری، عملکرد و قابلیت تولید، برترین ها را انتخاب کنند.

به گزارش گالری آنلاین به نقل از روابط عمومی گزارشگر طراحی صنعتی، امسال مراسم مسابقه بین المللی طراحی کانسپت Reddot در ۲۸ سپتامبر ۲۰۱۸ با تقدیر از ۳۳۳ طرح برگزیده از ۵۶۴۰ طرح دریافت شده از ۵۵ کشور جهان در سنگاپور برگزار گردید و برگزیدگان از سرتاسر جهان در این مراسم شرکت کردند و جوایز خود را در ۳ سطح رتبه‌بندی: برترین برترین‌ها (Best of Best)، جایزه رددات (Reddot award) و شایسته تقدیر (Honorable (Mentions دریافت کردند.

خوشبختانه امسال نیز جوانان طراح ایرانی توانستند در این مسابقه جایزه کسب نمایند و طرح مفهومی جنسیس توسط تیمی سه نفره در این رقابت برنده جایزه رددات شد. اعضای این تیم را غزل سرمست، حامد مهرابی و ستاره حسین پور مطلق تشکیل دادند.

محصول “جنسیس” یک پکیج کمک های اولیه زایمان است که با هدف کاهش خطرات و سختی‌های حین زایمان طراحی شده است، هر ساله هزاران زن در اثر سختی های دوران بارداری و در زمان به دنیا آمدن کودک می میرند. ریسک مرگ و میر برای زنان پناهنده و آوارگان به مراتب بالاتر است. همچنین کودکانی که در فقر و شرایط غیر بهداشتی بدون داشتن مراقبت های پزشکی قبل از تولد و در طول زایمان به دنیا می آیند از شرایط بحرانی تری برخوردارند.

هر روزه، نوزادان بسیاری قبل از رسیدن به بیمارستان به دنیا می آیند که در برخی از شرایط ویژه، کمبود خدمات پزشکی (مخصوصاً در کمپ های پناهندگان یا در زمان وقوع بلایای طبیعی) پروسه ی زایمان را حساس‌تر و پرمخاطره می‌کند. به طور میانگین، تنها عده ی بسیار کمی از زنان در تاریخ مشخصی که پزشک متخصص به آنها اعلام کرده است، وضع حمل می کنند. معمولاً مادران باردار، از ۳ هفته قبل از تاریخ تا ۲ هفته بعد بایستی هر لحظه آماده ی به دنیا آمدن نوزادشان باشند.

تمام جزئیات و قطعات این پکیج کمک می کنند تا پروسه زایمان ایمن‌تر و مشابه اتاقهای زایمان بیمارستان باشد تا مادر، نوزاد و کمک دهنده احساس امنیت و آسودگی خیالِ بیشتری داشته باشند.

در پاسخ به نیازهای مطرح شده، پکیج با استفاده از متریال های سبک وزن طراحی شده است که در عین سبکی، از استقامت و مقاومت قابل توجهی برخوردار می باشد.

این پکیج ضد آب، به اندازه ی یک چمدان متوسط با نهایت وزن ۶ کیلوگرم در نظر گرفته شده است تا ضمن راحتیِ جا به جایی، بتوان انبارداری و چینش مناسبی در محل نگهداری داشته باشد. علاوه بر تخت تاشو (و جزئیات همراه آن) یک مجموعه کامل از لوازم بهداشتی و بیمارستانی استریل (قیچی، پنس، نخ و سوزن بخیه، حوله و …) در محفظه داخلی بدنه قرار گرفته است.

logo-samandehi