اخبار

1397/8/29
تضاد و پیچیدگی در معماری
تصور جهان معماری طی 20 سال اخیر بدون رابرت ونتوری تقریبا محال است. نوشته های او نقشی قاطع در آفریدن آنچه ما امروز جریان پست مدرنیسم در گفتمان معماری می خوانیم داشته اند. گستره ای فکری که معماری را از مضیقه های مخوف مدرنیسم ارتدوکس پاک کرد.
1397/8/29
شرکای طراحی دفتر مرکزی JP Morgan Chase در نیویورک انتخاب شدند
موسسه Foster + Partners برای طراحی دفتر مرکزی جدید JP Morgan Chase در خیابان Park نیویورک برگزیده شدند. دفتر مرکزی جهانی جدید که در شماره 270 خیابان Park قرار دارد، پس از دفاتر مرکزی پیشین طراحی شده توسط موسسه از جمله دفتر مرکزی بلومبرگ که برنده جایزه Stirling سال 2018 شد و Apple Campus شماره 2 که در کالیفرنیا ساخته شد به اجرا در می‌آید.
1397/8/28
نشست و کارگاه "هندسه در معماری اسلامی و کاربرد آن در معماری امروز" برگزار می شود
نشست و کارگاه "هندسه در معماری اسلامی و کاربرد آن در معماری امروز" با حضور پروفسور ژان مارک کاسترا ریاضی دان و یکی از طراحان گروه نورمن فاستر دوشنبه 5 آذر ماه در دانشگاه علم و صنعت ایران برگزار می شود.
1397/8/24
قراردادهایی بیش از ۵میلیارد تومان برای موزه هنرهای معاصر تهران
وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در ادامه روند شفاف سازی فعالیت‌های خود برای اولین بار فهرست قراردادهای با مبالغ بالای متوسط در شش ماه نخست سال ٩٧ را منتشر کرد. در این راستا قرادادهایی که بدون برگزاری مناقصه برای موزه هنرهای معاصر تهران منعقد شده نیز، وجود دارد.
1397/8/24
شفاف‌سازی‌های وزارت ارشاد ادامه دارد/ چه کسانی پول گرفتند؟
وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در ادامه روند شفاف‌سازی فعالیت‌های خود، برای اولین‌بار فهرست قراردادهای با مبالغ بالای متوسط را در شش ماه نخست سال ٩٧ و همچنین فهرست حمایت‌های این وزارتخانه از اشخاص حقوقی به تفکیک سال‌های ٩٦ و ٩٧ منتشر کرد.
1397/8/23
محدودیت ها مهارت آموزند
« از محدودیت ها نباید فرار کرد آنها آموزنده اند» جهانگیر درویش، معمار و مدرس دانشگاه، چهره ماندگار معماری ایران، سخنان خود را در سومین جلسه از سلسله نشست های گفتار- معمار در روز یکشنبه 20 آبان 1397 در سالن نگارخانه پردیس هنرهای زیبا دانشگاه تهران این گونه آغاز کرد.
1397/8/22
«بازخوانی تاثیر مدرنیسم بر سازمان فضایی شهر تهران» در پردیس هنرهای زیبا
گروه مطالعات معماری ایران دانشگاه تهران با همکاری انجمن علمی مطالعات معماری ایران دانشگاه تهران «بازخوانی تاثیر مدرنیسم بر سازمان فضایی شهر تهران» را سه شنبه 22 آبان ماه در پردیس هنرهای زیبا برگزار می نماید.
1397/8/19
«چیستی و فلسفه دیزاین»؛ دومین نشست از سلسله نشست های دیزاین‌شناسی برگزار می شود
دبیرخانه نشست‌های دیزاین‌شناسی هشت نشست را برنامه‌ریزی کرده، که آبان ماه ۱۳۹۷ دومین نشست را با عنوان «چیستی و فلسفه دیزاین» برگزار می‌کند. این نشست به شکل پنل برگزار خواهد شد تا حاضران هم در انتهای ارائه‌ها بتوانند در بحث‌ها مشارکت کنند.
1397/8/19
نشستی با معماران برتر سال 97 در خانه صفوی
موسسه ایوان پس از پایان مسابقه جایزه معمار و اعلام برندگان از فرصت استفاده نموده است و با دعوت از برندگان و برگزیدگان این مسابقه و نمایش آثار آن ها، نشستی با عنوان معماران برتر سال با اهداف علمی و فرهنگی بسیاری برگزار کند.
<< آخرین صفحه < صفحه بعدی صفحه قبلی > اولین صفحه >>

صفحه شماره: 1

تعداد كل : 1126
logo-samandehi