اعلام شرایط تحصیل همزمان در ۲ رشته


معاون آموزشی وزیر علوم اعلام کرد: تحصیل همزمان برای تمام زیرنظام‌های آموزش عالی مجاز شد، دانشگاه‌های آزاد، غیرانتفاعی و پیام‌نور در صورت احراز شرایط اولیه می‌توانند تحصیل همزمان داشته باشند.

به گزارش گالری آنلاین به نقل از مهر، دکتر مجتبی شریعتی نیاسر در نشست خبری همزمان با آغاز سال تحصیلی دانشگاه‌ها، درباره تحصیل همزمان در دو رشته، گفت: علاوه بر امتیازات گذشته، امروز مصوبه‌ای در خصوص تحصیل همزمان برای دانشجویان استعداد درخشان تصویب شد که به موجب آن این دانشجویان حداکثر دو ترم بعد از قبول شدن در مقطع بالاتر این امکان را دارند که اگر رشته دوم خود را به اتمام نرسانده‌اند آن را به اتمام برسانند، همچنین دانشجویانی که در سطح جهانی غیر طلا و نقره مدال آورده‌اند نیز بتوانند در دو رشته تحصیل همزمان داشته باشند.

معاون آموزشی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری افزود: تحصیل همزمان برای تمام زیرنظام‌ها مجاز شد. البته از این امتیاز به شرطی می‌توانند استفاده کنند که شرایط اولیه را داشته باشند؛ بنابراین دانشگاه‌های غیرانتفاعی، دانشگاه آزاد اسلامی و دانشگاه پیام‌نور نیز در صورت اینکه شرایط اولیه را داشته باشند می‌توانند تحصیل همزمان داشته باشند.

logo-samandehi