گزارش تصویری نخستین نمایشگاه گروهی تصویرسازی در نگارخانه قوام الدین مجتمع فرهنگی هنری فدک اردبیل


نخستین نمایشگاه گروهی تصویرسازی با عنوان «همین حوالی» عصر روز دوشنبه 21 اسفندماه 1396 در نگارخانه قوام الدین مجتمع فرهنگی هنری فدک اردبیل، افتتاح شد.
به گزارش گالری آنلاین به نقل از روابط عمومی حوزه هنری استان اردبیل، این نمایشگاه با حضور شفیع شفیعی؛ مدیرکل امور اجتماعی فرهنگی استانداری اردبیل، امیر رجبی؛ رییس حوزه هنری استان اردبیل، حسن قهرمانی؛ معاون فرهنگی هنری حوزه هنری استان اردبیل و اساتیدی همچون؛ ناصر رهنما آذر، کاظم نظری بقا، خسرو حیدری، موسی رجبی اصل، حسن معترض، هوشنگ زمانیان، حجت مجرد، شهرام رضایی، جاوید خدمتی، احمد شیخ زاده و جمعی از جوانان و علاقمندان افتتاح شد.
این نمایشگاه به همت؛ حوزه هنری استان اردبیل و با مشارکت واحد هنرهای تجسمی حوزه های هنری استان آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی با نمایشگاه گردانی آرام علایی؛ با تعداد 63 اثر از 31 هنرمند از استان های تهران، تبریز، ارومیه و اردبیل، در معرض دید علاقمندان قرار گرفته است.
در استیتمنت این نمایشگاه آمده است: «وقتی کتاب های تازه خریداری شده، در قفسه های خاص، به نمایش در می آیند، آن هایی که در اولین نگاه، جذابیت لازم را ندارند، مورد بی توجهی قرار می گیرند. در بسیاری از مواقع، ما با کتاب های خوبی روبرو می شویم که اگر قدری بیشتر به ظاهر آن ها پرداخته می شد، از فهرست کتاب های پرطرفدار، حذف نمی شدند.
در گذر از خاطرات کودکی، تصویری از یک کتاب در ذهنمان نقش بسته که با تلنگری، خود را به رخ می کشد و ما را به همین حوالی می کشاند. و در این میان، می توان نام بسیاری از هنرمندان تصویرگر را نه تنها به دلیل تصویرگری آن ها، که به جهت انتخاب متن و گاه شکل و طراحی خودِ کتاب به خاطر آورد، تصاویری قابل فهم و آثاری برای کشف مفاهیم زندگی و لذت بردن از آن.
«همین حوالی» نه پیروی از هوس های کودکانه، بلکه نمایاندن گونه ای از ارتباطات مجازی بین هنرمندان است که باعث شکل گیری نمایشگاهی با چنان ظرافت هنرمندانه شده است.
در این نمایشگاه، سی و یک هنرمند از همین حوالی (تهران، آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی و اردبیل) گرد هم آمده اند تا تمام قد به تصویرگری ایران ادای احترام کنند. تا شصت و سه تکه زندگی را، هر یک از منظر خویش در قاب تصویر به شما هدیه دهند.»
فائزه آسایش، نگین احتسابیان، پریسا احمدی، سمیرا بهشتی، شقایق تقوی، توحید توانای رشید، مینا جلالی فراهانی، لیلا حاج اسمعیلی، ناهیده حسین پور، محسن دمندان، مهشید راقمی، ایلگار رحیمی، شیمــا زارعی، حمیده عابدی، فینا عبدی، آرام علایی اردبیلی، نسترن عنبری، نیلوفر غفارزاده، احلام فائز، کوثر فتحی، فرشته جعفری فرمند، نصیبه فلاح زاده، آرزو قلیزاده، شیرین قلی پور، شعیب کاشانی، نیلوفر کبودین، زهرا کیقبادی، اسما محمدپور، مهناز معصوم زاده، نجلا مهدوی اشرف، لیلا نظمی، هنرمندانی هستند که آثارشان در این نمایشگاه، در معرض دید عموم قرار می گیرد.

علاقه‌مندان برای بازدید از این نمایشگاه، می توانند تا 27 اسفندماه، از ساعت 10 تا 13 و 16 تا 19 به گالری قوام الدین، واقع در اردبیل، میدان بسیج، مجتمع فرهنگی هنری فدک، مراجعه کنند.


logo-samandehi