مجید رجبی معمار: نظام صنفی هنرمندان می‌تواند بسیاری از مشکلات هنرمندان را حل نماید


نشست مدیران روابط عمومی انجمن‌های هنری در خانه هنرمندان ایران برگزار شد.

به گزارش گالری آنلاین به نقل از روابط عمومی خانه هنرمندان ایران، در این نشست که به میزبانی خانه هنرمندان ایران برگزار شد، دکتر مونا رحمانی، مدیر روابط عمومی و امور بین‌الملل خانه هنرمندان ایران ضمن تاکید بر اهمیت نقش روابط عمومی بر فعالیت‌های مرتبط با آن در انجمن‌های هنری گفت: بی‌شک روابط عمومی امروز در انجمن‌های هنری و برگزاری برنامه‌های فرهنگی و هنری، نقش بسیار پررنگی دارد که نمی‌توان آن را نادیده گرفت. متاسفانه روابط عمومی در حوزه فرهنگ و هنر با مشکلاتی همراه است که برگزاری نشست‌هایی از این دست، می‌تواند گام‌های موثری در جهت حل این مشکلات باشد.
وی در بخش دیگری از صحبت‌های خود گفت: خانه هنرمندان ایران بنا دارد برای ارتباط نزدیک با انجمن‌های هنری، مجموعه نشست‌هایی را با مدیران روابط عمومی انجمن‌ها برگزار نماید تا به صورت تخصصی‌ فعالیت روابط عمومی در حوزه فرهنگ و هنر تعیین و بکار گرفته شود.
در این نشست مجید رجبی معمار، مدیرعامل خانه هنرمندان ایران نیز با اشاره به ایجاد نظام صنفی هنرمندان گفت: خانه هنرمندان ایران در سال‌های اخیر با همکاری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در حال ایجاد نظام صنفی هنرمندان است. خوشبختانه با همکاری خوب کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی، اقدامات مثبتی صورت گرفته است و امیدوارم ایجاد این نظام صنفی که می‌تواند بسیاری از مشکلات هنرمندان و انجمن‌های هنری را حل کند، هرچه سریع تر ایجاد شود.
به گفته مجید رجبی معمار، با ایجاد این نظام صنفی، بخش عمده‌ای از مسائل هنرمندان به خود هنرمندان طبق قانون واگذار می‌شود و آنها می‌توانند مسائل خود را بیرون از دشواری موجود حل نمایند.
رجبی معمار با اشاره به فرا رسیدن بیستمین سالگرد تاسیس خانه هنرمندان ایران گفت: سال آینده بیستمین سال تاسیس خانه هنرمندان ایران است، بنا داریم با توجه به این موضوع، مجموعه برنامه‌های مختلفی برگزار کنیم. تاسیس خانه هنرمندان ایران صرفاً ایجاد یک ساختمان نبود، بلکه لحظه مهمی در بین جامعه هنری بود، چراکه هنرمندان از رشته‌های مختلف هنری، در کنار یکدیگر جمع شدند و به ضرورت همکاری با یکدیگر پی بردند، در واقع تاسیس خانه هنرمندان ایران نتیجه این نزدیکی و اتحاد میان هنرمندان بود.
مدیرعامل خانه هنرمندان ایران به ضرورت همکاری بیشتر میان انجمن‌ها و خانه‌های هنری با یکدیگر اشاره کرد و گفت: برگزاری چنین نشستی میان مسئولان روابط عمومی انجمن‌ها و خانه‌های هنری می‌تواند فرصت خوبی برای همکاری بیشتر و آشنایی با فعالیت یکدیگر باشد. هریک از این انجمن‌ها و خانه‌ها می‌توانند از تجربیات یکدیگر برای برگزاری بهتر برنامه‌ها و رویدادهای مختلف هنری استفاده نمایند، خانه هنرمندان ایران نیز از تمام ظرفیت خود برای نزدیکی بیشتر انجمن‌ها به یکدیگر و کمک و همکاری با آنها استفاده خواهد کرد، امیدوارم برگزاری این نشست آغازی برای برگزاری منظم نشست‌های دیگر در جهت هم‌اندیشی و همکاری مسئولان روابط عمومی انجمن‌های مختلف هنری باشد.
مدیران و نمایندگان روابط عمومی انجمن‌ها و خانه‌های هنری نیز هریک به بیان دیدگاه‌ها و مشکلات خود در زمینه نقش فعالیت روابط عمومی در حوزه فرهنگ و هنر پرداختند.

logo-samandehi