فراخوان بین المللی طراحی تندیس سردار شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی

شهادت یک هنر است و شهید هنرمندی که به زیبایی آن را به تصویر می کشد. شهر نیز محمل هنر هنرمندان است و می‌تواند مفهوم شهادت، ایثار و فداکاری و میهن دوستی را با هنر، تصویری ماندگار و گویا سازد. می توان با خلق آثار هنری تصویری از جوانمردی مردان خدا در شهر خلق کرد تا پیام ایشان را، هنرمندانه به شهروندان رساند. سردار شهید سلیمانی اسطوره ای دیگر از هنر شهادت و ایثار در تاریخ ایران زمین آفرید که بی شک باید هنرمندانه به یادگار بماند.

به گزارش گالری آنلاین، از این رو سازمان زیباسازی شهر تهران در راستای تکریم مقام و منزلت سردار شهید سپهبد قاسم سلیمانی و گرامیداشت تلاش های خالصانه و بی مانند ایشان برای دفاع از میهن، در نظر دارد با بهره از هنر هنرمندان مجسمه ساز تندیسی فاخر از این شهید معزّز را در فضای شهری نصب کند.
بنابراین از هنرمندان مجسمه ساز دعوت می شود با شرکت در این فراخوان بین المللی، آثار پیشنهادی خود را به نشانی ایمیل farakhnart@gmail.com ارسال کنند.

زمان ثبت نام: 18 خرداد ماه تا 30 تیر ماه

نکات:
- طراحی و خلق اثر پیشنهادی می بایست بر مبنای زندگی نامه و نمادهای شخصیتی و شبیه‌سازی دقیق چهره و پیکر سردار شهید قاسم سلیمانی انجام شود. همچنین استفاده از موتیف هایی که می تواند بر زیبایی اثر بیفزاید، در انتخاب طرح مورد توجه خواهد بود.
- انعکاس مفاهیم ایثار، رشادت و شهادت در اثر مورد توجه قرار گیرد.
- داوری و انتخاب آثار براساس نگاه هنرمندانه و خلاق هنرمند و طراحی و اجرای حرفه ای، توسط شورای تخصصی آثار حجمی سازمان زیباسازی انجام می شود.
- ثبت نام و پذیرش طرح صرفا با رعایت تمام موارد یاد شده صورت می پذیرد.
- نتایج پس از زمان داوری از طریق سایت سازمان اعلام می گردد.
- انعقاد قرارداد، پس از طی فرآیند کارشناسی اجرایی، قیمت گذاری و توافق نهایی با هنرمند و تأمین اعتبارات مورد نیاز صورت می گیرد.

نحوه ثبت نام و ارائه طرح
هنرمندان می توانند با مراجعه به نشانی ایمیل farakhnart@gmail.com و ارسال مستندات و تصاویر زیر در زمان تعیین شده در این فرخوان شرکت کنند.
1. تکمیل فرم ثبت نام و ارسال به نشانی ایمیل
2. ارائۀ رزومه مکتوب و تصویری
3. ارسال تصاویر با کیفیت از ماکت سه‎بعدی از روبرو، طرفین، پشت. (تصاویر ارایه شده باید به طور کامل گویای جزئیات باشد.)

هنرمندان می توانند جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره های47- 22969744 مدیریت آثار حجمی سازمان زیباسازی شهر تهران تماس یگیرند.

logo-samandehi