اخبار

1398/2/31
بررسی "تاریخ فرهنگی "پوشش" در قرن بیستم"
انجمن طراحان لباس و پارچه ایران با نگرشی تازه در عرصه‌ی مد و لباس سمینار ها و نشست هایی در این حوزه را در روز های پنجشنبه با شعار "پنجشنبه ها با انجمن" برگزار می نماید که نشست این هفته پنجشنبه دوم خردادماه 98 با موضوع "بدایت قرن" تحت عنوان "تاریخ فرهنگی "پوشش" در قرن بیستم" است.
1398/2/31
حرکت بینال ونیز در خلاف جهت تئوری‌های ترامپ
مدیر کل دفتر هنرهای تجسمی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با تاکید بر درخشش هنرمندان ایرانی در پنجاه و هشتمین دوره بینال ونیز خاطرنشان کرد: هنرمندان حاضر در این رویداد با زبان هنر نشان دادند که با سیاست ها و تئوری‌های دونالد ترامپ مخالف هستند.
1398/2/12
نمایش "جاذبه" در گالری شلمان
"جاذبه" عنوان نمایشگاه آثار گروهی از هنرمندان با مدیای نقاشی، نقاشیخط و مجسمه است که از روز جمعه 13 اردیبهشت ماه با همکاری گروه هنری اورنگ و گالری شلمان برگزار شد.
1398/2/30
موزه های ایران شب ها بیدار می مانند
مدیر اداه کل موزه های کشور از برنامه ای برای افزایش ساعات فعالیت موزه های کشور خبر داد و افزود: در گام نخست بصورت آزمایشی موزه نیاوران تا ساعت 22 از ابتدای تیرماه 98 فعال می شود و در صورت استقبال مردم، درمورد ساعات فعالیت دیگر موزه ها تصمیم گیری خواهد شد.
1398/2/14
حضور چهارده هنرمند ایرانی در دوسالانه ونیز
پنجاه و هشتمین بینال هنر ونیز، بیست و یکم اریبهشت‌ماه مصادف با ۱۱ می ۲۰۱۹ در Fondaco Marcello شهر ونیز ایتالیا با عنوان "باشد که در زمانه ی جذابی زندگی کنی" آغاز به کار می‌کند. در این رویداد بین المللی سه هنرمند در پاویون ایران و با تلاش موسسه توسعه هنرهای تجسمی شرکت خواهند کرد و آثار یازده هنرمند ایرانی دیگر از مراکز هنری کشورهای دیگر در این رویداد به نمایش در خواهند آمد.
1398/2/29
از مینیاتور تا آسمانخراش؛ نقاشی مدرن آمریکایی و ایرانی
"فراتر :جورجیا اوکیف و هنر معاصر" نام نمایشگاهی است که در موزه نوین بریتانیا در آمریکا از ۲۲ فوریه تا دوم ژوئن ۲۰۱۹ برگزار می شود. این نمایشگاه سه سمبل از آثار اوکیف از جمله گل ها، منظره شهری و چشم انداز کویری را به عنوان سنگ بنای هنر معاصر گردهم آورده است. افزون بر آن نمایشگاه به آثار نقاشی و مجسمه ۲۰ هنرمند معاصر که با الهام از آثار اوکیف میراث او را گسترش داده اند، مزین شده است.
1398/2/23
روایت عباس رحیمی از "نگارینه خط" در گالری شلمان
" گستره هنر بی نهایت است و تا ذهن سبک‌بال کودکانه به اسارت عقل درنیامده و یاری کند طبیعتاً این سفر بی‌پایان است." این را عباس رحیمی هنرمند نقاش در گفتگو به مناسبت افتتاح نمایشگاه انفرادی وی در گالری شلمان بیان کرد.
<< آخرین صفحه < صفحه بعدی صفحه قبلی > اولین صفحه >>

صفحه شماره: 1

تعداد كل : 2156
logo-samandehi