اخبار

1397/10/30
رجبی: هنرمند باید جوهره اثر را بشناسد و با معرفت وارد حوزه عمل شود
محمدعلی رجبی، استاد نگارگری و پژوهشگر، درباره گفتمان بینامتنی در هنر گفت: گفت‌وگوی بینامتنی مسئله‌ای است که از سالیان بسیار وجود داشته است. در میان همه رشته‌های هنری امر مشترک، خود هنر است که باید هنرمند در اثرش جوهره آن را بشناسد و با معرفت وارد حوزه عمل شود.
1397/10/29
واکنش غلامرضا نامی به حاشیه های فروش اثر «رکنی حائری‌زاده» در دهمین دوره حراج تهران
در جریان برگزاری دهمین دوره حراج تهران، حاشیه باز هم این رویداد را رها نکرد. یکی از حاشیه‌های این حراج، به اثر «رکنی حائری‌زاده» برمی‌گشت. گفته می‌شد این اثر متعلق به مجموعه موزه هنرهای معاصر تهران است، بنابراین حق خرید و فروش آن در حراج وجود ندارد.
1397/10/29
نمایشگاهی از آثار امپرسیون تا اکسپرسیون انتزاعی گنجینه موزه برپا می شود
درحالی که چند روزی است شاهد فعالیت مدیر جدید موزه هنرهای معاصر تهران هستیم، او از آغاز اصلاح شناسنامه آثار گنجینه خبر داد و گفت: سال آینده مراسم افتتاح موزه بعد از بازسازی با برگزاری نمایشگاهی خاص از آثار دوره امپرسیون تا اکسپرسیون انتزاعی انجام خواهد شد.
1397/10/27
پیشنهاد آغداشلو برای راه‌ پیدا نکردن آثار جعلی به حراجی‌ها
آیدین آغداشلو درباره درباره موضوع جعلی بودن برخی آثار در حراج‌های هنری دنیا، بیان کرد: آثار جعلی ممکن است به هر حراجی در هر جای دنیا راه پیدا کند؛ به طور مثال من درباره جعلی بودن بیش از ۲۰ مورد از آثار حراج کریستیز فقط در یک دوره از حراج آن مقاله‌ای نوشتم و پیشنهاد کردم برای آن که این اتفاق در حراج تهران روی ندهد، گروهی از کارشناسان طراز اول قبل از خرید و فروش آثار بین دو نفر و پیش از ورود آن به حراج، این آثار را محک بزنند تا مانع بروز احتمالی چنین مسائلی شوند.
1397/10/27
نشست و گفت وگو پیرامون آثار نمایشگاه "ژوئیانس" برگزار می شود
نمایشگاهی از نقاشی های المیرا شکرپور تحت عنوان "ژوئیانس" از 21 دی ماه در گالری کاما برپا شده است که به همین منظور نشست و گفت وگویی نیز با حضور افتخاری سارا جعفری، کیوارن عسگری و محمد شمخانی پیرامون آثار این هنرمند در روز جمعه 28 دی ماه برگزار می شود.
1397/10/27
اختتامیه سومین دوره جشنواره هنر ایران با نمایشی در تماشاخانه سیمرغ برگزار شد
جشنواره هنر ایران همواره سعی کرده است افکار و خط مشی متفاوتی را از خود ارائه دهد، اختتامیه این دوره از جشنواره با اجرایی به اسم "اعترافات چند بزرگوار" در تماشاخانه سیمرغ، برگزار شد و آثار برگزیدگان در ایران، گالری علیها و در فرانسه، گالری خانه فرهنگ پاریس به نمایش در خواهند آمد.
1397/10/27
گفتگو با علیرضا اسکندری؛ نقاش و خطاط
علیرضا اسکندری متولد 1331 است. او در حوزه‌ی نقاشی‌خط و آثار قهوه‌خانه‌ای نزدیک به 40 است که فعالیت کرده و تداوم داشته. آثار شمایل‌نگارانه‌ی او در همان فرمِ پیشگامانِ مکتب قهوه‌خانه قرار می‌گیرد و گاهاً با نقاشی‌خط ترکیب می‌شود.
<< آخرین صفحه < صفحه بعدی صفحه قبلی > اولین صفحه >>

صفحه شماره: 1

تعداد كل : 3594
logo-samandehi