فراخوان بیستمین دوره تصویر سال

تصویرسال با مشارکت خانه هنرمندان ایران برگزار می‌‌کند.


... و سرانجام

«تصویر سال۲۰»

مرور آثارتصویری و فیلم‌های ۲۰ سال گذشته


به احترام و اعتبار عدد « ۲۰ »، امسال در بیستمین دوره تصویر سال و جشنواره فیلم تصویر درصددیم به‌جای انتشار فراخوان همیشگی سال‌های گذشته، مروری داشته باشیم به آثار عکاسی، پوستر، کاریکاتور و فیلم‌های ارائه شده در بیست دوره نمایشگاه تصویر سال و جشنواره فیلم تصویر.

مرور ویژه‌ای که بدون شک، هم به‌لحاظ تاریخ هنرهای تصویری در ایران و هم به‌علت جذابیت و امکانات آموزشی نمایشگاهی و نیز کیفیت میزگردهای نقد و بررسی آثار منتخب، قطعا میعادگاه خاص اهالی فرهنگ و هنر خواهد بود.


فراخوان مسابقه‌ و نمایشگاه «عکس‌های موبایلی»


بیستمین دوره‌ی تصویر سال و جشنواره فیلم تصویر از یکم تا هجدهم اسفندماه 1402 همچون دوره‌های گذشته با در اختیار داشتن تمامی فضاهای نمایشگاهی و نمایش فیلم خانه هنرمندان ایران برگزار می‌شود.

ویژگی اصلی بیستمین دوره، مرور آثار ارایه‌شده در بیست سال گذشته (منتخبی از آثار چاپی عکاسی، گرافیک و کاریکاتور در گالری‌ها و نیز نمایش فیلم‌های برنده جایزه و منتخبی از فیلم‌های شاخص ارائه شده در دوره‌های پیشین جشنواره فیلم تصویر) است.

آثار جدید نمایشگاهی فقط در بخش ویژه «عکس‌های موبایلی» ارائه خواهد شد.

• عکس‌های موبایلی با موضوع آزاد شامل آثار تولید شده در دوسال گذشته (فروردین 1401 تا بیستم بهمن 1402) به تعداد حداکثر 10 تک عکس در نظر گرفته شده است و شرط سنی برای شرکت‌کنندگان ندارد.

• در بخش مسابقه عکس‌های موبایلی به 20 اثر برگزیده، دیپلم افتخار و جایزه نقدی اهدا می‌شود و لازم به ذکر است به تمامی هنرمندان راه یافته به بخش نمایشگاهی عکس‌های موبایلی، از سوی جشن تصویرسال گواهینامه «انتخاب اثر و شرکت در نمایشگاه » تعلق می‌گیرد.

• هزینه ورودیه برای تعداد 1 تا 10 عکس مبلغ 50 هزار تومان در نظر گرفته شده است که لطفا به کارت بانکی به شماره: 2483 0524 0611 6221 بانک پارسیان ( اکرم هاشملو) واریز شود.

•توجه: عکس‌‌های موبایلی حتما به‌صورت فایل اصلی همراه با مشخصات عکاس (نام و نام خانوادگی (فارسی و انگلیسی)، سال تولد، شهر سکونت و شماره تماس) و تصویر فیش واریزی ورودیه، حداکثر تا ساعت 24 روز 20 بهمن ماه 1402 فقط به آدرس ایمیل: mobilephoto20@tassvir.com ارسال شود.

•با توجه به فرصت بسیار محدود انتخاب و چاپ آثار برای ارائه در نمایشگاه، مهلت مورد نظر به هیچ وجه قابل تمدید نخواهد بود.


نتایج بازبینی و اسامی هنرمندان راه‌یافته به بخش نمایشگاه عکس‌های موبایلی و بخش مرور بر بیست سال گذشته نمایشگاه تصویر سال و جشنواره فیلم تصویر که با انتخاب گروه کارشناسی تصویرسال انجام خواهد شد، از طریق زیر اعلام می‌شود:

سایت تصویر سال http://tassvir.com

کانال رسمی تلگرام تصویر سال https://t.me/tassvir_image

اینستاگرام رسمی تصویر https://www.instagram.com/tassvirsal/

شماره تماس دبیرخانه تصویر سال: 02188841463


آیین پایانی و اهدای جوایز برندگان بخش ویژه: «عکس‌های موبایلی» بیستمین تصویرسال، روز جمعه هجدهم اسفندماه 1402 برگزار خواهد شد.


برنامه‌های پیش‌بینی شده برای بیستمین تصویر سال و جشنواره فیلم تصویر


1- نمایش بیش از 500 اثر منتخب عکاسی ( خبری، مستند اجتماعی، هنر و هنرمندان، ورزشی و عکاسی خلاقه)، کاریکاتور( مطبوعاتی، هنری) و پوستر به همراه آثار منتخب پیشگامان عکاسی، گرافیک و کاریکاتور در گالری‌های ممیز، زمستان، پاییز، تابستان، بهار، نامی و میرمیران.
2- نمایش بیش از 60 فیلم منتخب جشنواره فیلم تصویر از سال 1382 تا کنون شامل ( فیلم‌های برنده جایزه جوانان زیر 25 سال و مجموعه ای از آثار فیلمسازان شاخص بخش آزاد دوره‌های پیشین) در سالن شهناز
3- برگزاری نشست نقد و بررسی فیلم‌های ارائه شده در جشنواره فیلم تصویر با حضور فیلمسازان مطرح و منتقدان صاحب نام سینما.
4- برگزاری نشست نقد و بررسی پوسترهای ارائه شده در جشن تصویرسال با حضور هنرمندان شاخص طراحی گرافیک.
5- برگزاری نشست نقد و بررسی کاریکاتورهای ارائه شده در جشن تصویرسال با حضور هنرمندان شاخص کارتونیست.
6- برگزاری نشست نقد و بررسی عکس‌های خبری ارائه شده در جشن تصویرسال با حضور عکاسان معتبر مطبوعاتی.
7- برگزاری نشست نقد و بررسی عکس‌های مستند اجتماعی ارائه شده در جشن تصویرسال با حضور عکاسان شاخص مستند اجتماعی.
8- برگزاری نشست نقد و بررسی عکس‌های نگاهی دیگر (خلاقه) ارائه شده در جشن تصویرسال با حضور هنرمندان شاخص عکاسی هنری.
9- برگزاری نشست نقد و بررسی عکس‌های هنر و هنرمندان ارائه شده در جشن تصویرسال با حضور عکاسان معتبر تئاتر و سینما.
10- برگزاری نشست نقد و بررسی عکس‌های ورزشی ارائه شده در جشن تصویرسال با حضور عکاسان معتبر ورزشی.


مراسم پایانی همراه با بزرگداشت و اهدای لوح سپاس به همراهان بیست دوره گذشته جشن تصویر سال و جشنواره فیلم تصویر همراه با اهدای جوایز بخش عکس‌های موبایلی در روز جمعه 18 اسفندماه سال جاری در سالن شهناز خانه هنرمندان برگزار خواهد شد.
• از آنجا که در حال بررسی شرایط جذب اسپانسر برای برنامه‌های ویژه بیستمین جشن تصویرسال و جشنواره فیلم تصویر هستیم، اسامی اسپانسرهای فرهنگی و مالی این دوره و جزئیات مربوط به نشست‌های نقد و بررسی متعاقبا اعلام خواهد شد.

logo-samandehi