مقالات

1402/6/5
4 کاربرد واقعیت افزوده در معماری
آشنایی عمومی با قابلیت‌های فناوری واقعیت افزوده سبب می‌شود استفاده از آن در حوزه‌های مختلف افزایش یابد. این ابزار همین حالا نیز توسط متخصصان معماری، ساخت‌وساز، طراحی و مهندسی مورد استفاده قرار می‌گیرد. بااین‌حال، در آینده می‌توان کاربردهای دیگری مانند بهبود ارتباطات انسانی (به‌جای ایمیل و تماس ویدیویی) را برای آن در نظر گرفت. میزان استفاده از فناوری واقعیت افزوده در معماری، بی‌شک در آینده بیشتر رواج خواهد یافت.
1402/5/24
6 ترفند خلاقانه برای طراحی آشپزخانه کوچک و افزایش فضای آن
مدتی است که در شهرهای بزرگ، آپارتمان‌ها را با مساحت کم و تعداد زیاد می‌سازند. در این خانه‌ها، به‌ناچار مساحت آشپزخانه نیز پایین خواهد بود. از سوی دیگر، آشپزخانه قلب خانه به شمار می‌آید؛ چراکه آن را هم محلی برای آماده‌سازی وعده‌های غذایی و هم برای گپ‌های خانوادگی و دوستانه در نظر می‌گیرند. نحوه طراحی آشپزخانه منزل، در سال‌های اخیر، دچار رشد و تحول چشمگیری شده است.
1402/4/27
اصول طراحی دکوراسیون مغازه
در فروشگاه، هدف اصلی «فروش» است و فروش با جلب‌توجه مخاطب و مشتری انجام می‌شود. بنابراین دکوراسیون مغازه در توجه مخاطب نقشی اساسی دارد. به همین دلیل است که در طراحی دکوراسیون این مکان‌ها اصول و قواعدی مشخص کرده‌اند که بتوان از آن‌ها برای جلب‌توجه مخاطب بهره برد.
1402/4/17
10 نکته دکوراسیون اداری فضای کوچک
امروزه بسیاری از شرکت‌ها و سازمان‌ها سیاست دورکاری را به مرحله اجرا می‌گذارند و فضاهای اداری به تدریج در حال کوچک‌تر شدن هستند. اما دفاتر کوچک‌تر هم باید کاملا مجهز و در عین حال مقیاس‌پذیر باشند. دفاتر سنتی معمولا چیدمان و دکوراسیون خسته‌کننده با تنها یک میز و صندلی داشتند. اما دفاتر مدرن، زیبایی‌شناسی پیشرفته‌ای دارند تا زمان کار را برای کارمند لذت‌بخش‌تر کنند.
1402/3/29
اصول دکوراسیون خانه ‌های کوچک
بسیاری از افراد فکر می‌کنند برای خانه‌هایی با متراژ کم لازم نیست از هنر طراحی استفاده کرد. اما امروزه به لطف وسایل و طراحی‌های مدرن می‌توان چیدمان چنین فضاهایی را به‌صورت زیبا و هوشمندانه و با حداکثر کارایی انجام داد.
1401/9/9
5 دلیل برای اینکه معماران باید سفر کنند
به عنوان یک معمار، بارها برای همه ما پیش آمده که از تمامی زمان های کاری زیاد در شرکت های معماری و صرف زمان برای اضافه کاری در تعطیلات احساس گناه کرده ایم که چرا از سفر و تعطیلات گذشته ایم و زمان های تفریح و مسافرت خود را فدای کار کرده ایم؛ حداقل یکبار هر معمار این احساس را تجربه کرده که پشت میز کار خود در یک روز شلوغ آرزو کرده باشد در جای دیگری باشد و یا بتواند این آخر هفته خود را به سفر اختصاص دهد!
1401/8/28
مرثیه مدرن «ویلیام ترنر»؛ واقعه‌ای طوفانی در قلب لندن
«تیلت ریورپول» یکی از زیر مجموعه‌های موزه تیلت مدرن لندن به تازگی چند اثر از ویلیام ترنر نقاش دره کلاسیک را در معرض دید عموم قرار داده است. جاناتان جونز خبرنگار «گاردین» به همین مناسبت گزارشی درباره ویلیام ترنر و آثارش منتشر کرده است
1401/8/15
نگاهی به مجموعه‌دارانی که آثار عجیب را جمع‌آوری می‌کنند
مجموعه‌داری بخشی مهم در عرصه هنرهای تجسمی است. اما همیشه قرار نیست مجموعه‌داران به جمع‌آوری آثار گران و فاخر بپردازند. برخی از آنها با نگاهی متفاوت آثاری را جمع‌آوری می‌کنند که به لحاظ مالی هیچ سودی ندارد. پیکسل‌های مگنتی یکی از موارد عجیب است.
1401/8/8
اهمیت نور در معماری
نور در معماری از اجزایی است که کنار عناصر و مفاهیم دیگر از قبیل ساختار، نظم فضایی، مصالح و رنگ مطرح می‌شود و در طراحی به عنوان یک عنصر مجزا باید نقش خود را ایفا کند.
1401/8/4
نگاهی به بهترین آثار تاریخ هنر و ناگفته‌هایی از آنها
بدون شک انتخاب چند اثر معدود به عنوان بهترین آثار تاریخ هنر کار بسیار دشواری است؛ اما می‌توان با درنظر گرفتن فاکتورهایی مشخص و در نظر گرفتن ویژگی‌ها و چهارچوب‌های مهم چند اثر ویژه را معرفی کرد. رسانه «CNN» ضمن انجام این کار به بیان ناگفته‌هایی پرداخته که قبلا از آنها بی‌خبر بوده‌ایم.
1401/6/21
طراحی مد و لباس در کاخ باکینگهام
هیچ‌وقت هیچ سورپرایزی در انتخاب‌ لباس های ملکه الیزابت دوم وجود نداشت، هرگز به ترندها توجه نکرد و در عوض روی کمد لباس‌های کلاسیک تمرکز کرد.
1401/6/19
تاثیر سبز طبیعت بر طراحی داخلی
اکنون که اکثر مردم در مناطق شهری زندگی می کنند، نیاز به نزدیک شدن به طبیعت به یک اولویت تبدیل شده است. در این مقاله نگاهی خواهیم داشت به چگونگی استفاده رنگ سبز در دکوراسیون داخلی.
1401/3/23
موزه آینده دقیقاً چیست؟
آینده متعلق به کسانی است که می‌توانند آن را تصور کنند، طراحی کنند و اجرا کنند. این چیزی نیست که منتظرش باشید، بلکه باید آن را خلق کنید. این نقل قول از شیخ محمد رشید بن مکتوم بهترین توصیف از رسالت و چشم‌انداز موزه آینده است.
<< آخرین صفحه < صفحه بعدی صفحه قبلی > اولین صفحه >>

صفحه شماره: 1

تعداد كل : 153
logo-samandehi