تمدید مهلت ارسال چکیده مقالات همایش خمسه‌نگاری

دبیرخانه همایش «خمسه‌نگاری؛ بازنمود خمسه نظامی در هنر» مهلت ارسال چکیده مقالات را تا 15 آبان 1398 تمدید کرد.

به گزارش گالری آنلاین به نقل از روابط‌عمومی فرهنگستان هنر، همایش «خمسه‌نگاری؛ بازنمود خمسه نظامی در هنر» با هدف پژوهش و بازجست دقیق و عمیق قابلیت‌های هنری خمسه نظامی و نقش تأثیرگذار و جریان‌ساز آن در حوزه‌های گوناگون هنری و ادبی، در اسفندماه 1398 به مناسبت روز بزرگداشت «حکیم نظامی گنجوی» برگزار می‌شود.

«تحلیل و بررسی جلوه‌های هنری خمسه شاه‌طهماسبی»، «نسخه‌شناسی و خط‌شناسی در خمسه‌نگاری‌ها»، «شخصیت‌شناسی نگارگران، ‌خوشنویسان و حامیان خمسه‌نگاری‌ها»، «مطالعه زیبایی‌شناسی نگاره‌های خمسه»، «بررسی درزمانی نگارگری خمسه در دوره‌های مختلف»، «مطالعه بینا‌رشته‌ای نگاره‌ها و مضامین شعری»، «بررسی پیرامتنی در نسخه‌های خمسه‌: تذهیب، تشعیر، صفحه‌آرایی، جلدسازی و...»، «سنت و نوآوری هنری در خمسه شاه‌طهماسبی»، «رابطه بینا‌متنی خمسه‌نگاری‌ها و دیگر متون به‌ویژه شاهنامه‌نگاری‌ها»، «مطالعه بینا‌رشته‌ای تكثیر خمسه در دیگر هنرها (هنرهای صناعتی، معماری، موسیقی، سینما، نمایش و...)»، «بررسی قابلیت‌های هنری خمسه در هنرهای معاصر»، «مطالعه گفتمانی: عوامل گفتمانی شكل‌گیری خمسه‌نگاری» و «روابط بینافرهنگی: تكثیر و حضور خمسه نظامی در دیگر کشورها» از محورهای این همایش به شمار می‌روند.

بهمن نامورمطلق دبیر علمی این همایش است. همچنین مهدی حسینی، بهنام کامرانی، یعقوب آژند، علی‌اصغر میرزایی‌مهر، محمد خزایی، مهدی مکی‌نژاد، علی تقوی، منیژه کنگرانی اعضای هیئت‌علمی این همایش را تشکیل می‌دهند.

همایش «خمسه‌نگاری؛ بازنمود خمسه نظامی در هنر» با همکاری فرهنگستان هنر، دانشگاه هنر تهران، دانشگاه هنر اسلامی تبریز و دانشگاه هنرهای اسلامی ـ ایرانی استاد فرشچیان برگزار می‌شود.

از سوی دبیرخانه این همایش، مهلت ارسال چکیده‌ مقالات تا 15 آبان‌ماه 1398 و مهلت ارسال اصل مقالات تا پایان دی‌ماه 1398 اعلام شده است. شرکت‌کنندگان می‌توانند اصل و چکیده مقالات خود را به نشانی پست الکترونیکی khamseh@honar.ac.ir ارسال کنند.

علاقه‌مندان برای شرکت در همایش خمسه‌نگاری می‌توانند، برای دریافت اطلاعات بیشتر با شماره‌های 5- 66954200 (داخلی 1113) تماس بگیرند و یا به نشانی خیابان ولیعصر، پایین‌تر از چهارراه طالقانی، شماره 1552، دبیرخانه همایش مراجعه کنند.

logo-samandehi