افتتاح طرح ملی «تجلیل از الگوهای برتر آموزشگاهی»

مدیرکل دفتر برنامه ریزی و آموزش های هنری در سفر خود به لرستان از افتتاح طرح ملی تابا «تجلیل از الگوهای برتر آموزشگاهی» خبر داد.


به گزارش گالری آنلاین به نقل از روابط عمومی معاونت هنری، محمدحسین اسماعیلی مدیرکل دفتر برنامه ریزی و آموزش های هنری از افتتاح «طرح ملی تابا» در سفر یک روزه خود به لرستان خبر داد.

به گفته اسماعیلی طرح تابا، «تجلیل از الگوهای برتر آموزشگاهی» در سراسر کشور است که در زمینه آموزش، توسعه زیرساخت های آموزشی، تربیت مربی و فعالیت های هنری الگویی نمونه محسوب می شوند.

این طرح روز شنبه با حضور اسماعیلی مدیرکل دفتر برنامه ریزی و آموزش های هنری، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان، فرماندار بروجرد و جمعی از هنرمندان و اهالی فرهنگ بروجرد با معرفی و تحلیل از آموزشگاه «کوچه» آغاز شد.


اسماعیلی طی سخنانی در مراسم تجلیل از این آموزشگاه ضمن تشکر از مدیرعامل آموزشگاه «کوچه» که به عنوان بخش خصوصی این مجموعه را راه‌اندازی کرده‌ است، بیان کرد: شکوفایی و پویایی یک جامعه، مستلزم حضور بخش خصوصیِ فعال و خلاقِ برآمده از متن مردم است.

وی با اشاره به فعالیت‌های فرهنگی و هنری در دولت سیزدهم گفت: در دوره جدید وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی توسعه فعالیت‌های فرهنگی هنری و حکمرانی فرهنگی از طریق مشارکت مردم در دستور کار قرار گرفته است و برنامه‌های بسیاری از ابتدای دولت در این حوزه انجام شد.

اسماعیلی با اشاره به اینکه در مجموعه دفتر برنامه‌ریزی و آموزش‌های هنری برنامه‌های تحولی بسیاری در نظر گرفته‌ایم، افزود: یکی از این برنامه‌ها حمایت از بخش غیر دولتی و آموزشگاه‌های آزاد هنری در غالب «طرح ملی تابا» است که مخفف «تجلیل از الگوهای برتر آموزشگاهی» است.

وی افزود: امروز برای نخستین بار در کشور این طرح در این جلسه کلید می‌خورد و مؤسسه آوای کوچه فیلم به عنوان اولین الگوی برتر آموزشگاهی در کشور معرفی می‌شود.

اسماعیلی به حمایت‌های مادی و معنوی در گام اول از الگوهای برتر آموزشگاهی اشاره کرد و افزود: دوره‌های آموزشی تخصصی با حضور استادان برتر کشور در این آموزشگاه‌ها فراهم می‌شود.

وی با تأکید بر راه‌اندازی رشته انیمیشن در هنرستان هنرهای زیبا بروجرد گفت: امیدواریم با همکاری فرمانداری شهرستان مکان مناسبی برای این هنرستان در سال تحصیلی جدید در نظر گرفته شود و از سوی این اداره کل نیز همکاری و حمایت‌های لازم در باره تجهیزات این هنرستان انجام خواهد شد.

logo-samandehi