نقاشی اصلی جلد «هری پاتر» به مزایده گذاشته می شود

نقاشی اصلی جلد کتاب «هری پاتر» در حالی روانه حراجی خواهد شد که پیش‌بینی می‌شود رکورد بشکند.


به گزارش گالری آنلاین به نقل از ایسنا، نقاشی اصلی آبرنگ که بر روی جلد نخستین کتاب از مجموعه «هری پاتر» نقش بسته است، تابستان پیش‌رو در حراجی «ساتبیز» در نیویورک به مزایده گذاشته خواهد شد. پیش‌بینی‌ می‌شود که این نقاشی به گران‌ترین شیء مرتبط با مجموعه «هری پاتر» تبدیل شود که تاکنون در حراجی‌ها به فروش رسیده است.

«آرت‌نیوز» نوشت، «توماس تیلور» در سن ۲۳سالگی این نقاشی را خلق کرده است. این نقاشی در سال ۱۹۹۷ میلادی بر روی جلد نخستین چاپ کتاب «هری پاتر و سنگ جادو» منتشر شد.

زمانی که این نقاشی در بیست و ششم ژوئن به مزایده گذاشته شود، انتظار می‌رود که به قیمتی بین ۴۰۰,۰۰۰ الی ۶۰۰,۰۰۰ دلار فروخته شود و این بیشتر قیمت برآوردشده برای یک شیء مرتبط به مجموعه «هری پاتر» محسوب می‌شود.

این نخستین‌ بار نیست که این نقاشی آبرنگ در حراجی ارائه می‌شود. در سال ۲۰۲۱ بود که حراجی «ساتبیز» در لندن این نقاشی را به مزایده گذاشت و در نهایت به قیمت ۱۰۷,۰۰۰ دلار فروخته شد.

در دسامبر سال ۲۰۲۲ یک نسخه بسیار کمیاب ویژه پانزدهمین سالگرد این کتاب به قیمت ۸,۰۰۰ پوند فروخته شد. در ماه مارس همان سال نیز یک نسخه از این کتاب به قیمت ۶۹,۰۰۰ پوند به فروش رسید.

«جی. کی. رولینگ» نویسنده بریتانیایی پس از «هری پاتر و سنگ جادو» نگارش کتاب‌های بیشتری درباره ماجرای «هری پاتر» را ادامه داد و بیش از ۵۰۰ میلیون نسخه از این کتاب‌ها را در سراسر جهان به فروش رساند.

logo-samandehi