بازگشت نقاشی گمشده «کاراواجو»به موزه پرادو

نقاشی گمشده «کاراواجو» که پیش‌تر به قیمت ناچیزی فروخته شده بود، در موزه «پرادو» به نمایش گذاشته خواهد شد.


به گزارش گالری آنلاین به نقل از ایسنا، نقاشی گمشده «کاراواجو»‌، نقاش نامدار ایتالیایی که مسیح را با تاجی از خار به تصویر می‌کشد و پیش‌تر به هنرمند دیگری نسبت داده شده بود، سه سال پس از شناسایی شدن و شوکه کردن جهان هنر، به‌زودی در موزه «پرادو» در مادرید به نمایش گذاشته خواهد شد.

«گاردین»‌ نوشت، «اینک انسان»‌ که تابلویی در ابعاد ۱۱ سانتی‌متر در ۸۶ سانتی‌متر است، زمانی که این نقاشی در آوریل سال ۲۰۲۱ برای فروش در حراجی ارائه شده بود به «یوسپه د ریبرا»، نقاش اسپانیایی قرن هفدهم میلادی نسبت داده شده بود. با این حال کیفیت این نقاشی باعث شد تا کارشناسانی در اسپانیا و ایتالیا این اثر را دوباره مورد بررسی قرار دهند.


همزمان که مجموعه‌دارها در سراسر جهان متوجه خالق احتمالی این نقاشی شدند، کارشناسان موزه «پرادو» با وزارت فرهنگ اسپانیا تماس گرفتند و وزارت فرهنگ اسپانیا به سرعت دستور ممنوعیت خروج این نقاشی را صادر کرد. مقامات مادرید نیز بلافاصله این نقاشی را در وضعیت میراث حفاظت شده قرار دادند تا آن را در کشور حفظ کنند.

حالا این نقاشی که به گفته مسئولان «پرادو»‌ توسط یک خریدار ناشناس به قیمتی نامعلوم از خانواده‌ای که مدت‌ها مالک آن بوده است، خریداری شده است، از بیست و هشتم مه تا اکتبر در موزه «پرادو» به نمایش گذاشته خواهد شد.

logo-samandehi