ناپدید شدن بخشی از اثر هنری «بنکسی»

دوچرخه‌ای که در نزدیکی اثر جدید «بنکسی» هنرمند گرافیتی‌کار مشهور قرار داشت ناپدید شده و حالا جدیدترین اثر این هنرمند ناقص شده است.

به گزارش گالری آنلاین، ایسنا به نقل از گاردین نوشت، دوچرخه‎‌ای با یک چرخ که در کنار نقاشی دیواری جدید «بنکسی» در شهر «ناتینگهام» واقع در انگلستان قرار داشت، اکنون ناپدید شده است.

نقاشی دیواری جدید «بنکسی» دخترکی را در حال بازی با یک لاستیک دوچرخه در کنار یک دوچرخه واقعی که فقط یک لاستیک داشت، نشان می‌داد.

«بنکسی» که همواره با انتشار تصویری از جدیدترین آثارش در اینستاگرام اصالت آثارش را تایید می‌کند، مدتی پس از خلق این اثر هنری تصویری از آن را در صفحه شخصی خود منتشر کرده بود.

پس از تایید اصالت این اثر، این نقاشی دیواری بازدیدکنندگانی هم داشت.

یکی از همین بازدیدکنندگان که یک معلم دبستان است روز گذشته متوجه ناپدید شدن این دوچرخه شده بود.

کمی پس از تایید اصالت این اثر، شورای شهر «ناتینگهام» برای جلوگیری از آسیب‌های احتمالی از صفحه شفاف پلاستیکی به عنوان پوششی برای نقاشی دیواری استفاده کردند، اما با این حال وندال‌ها دو بار با استفاده از اسپری رنگ این اثر را هدف قرار دادند.

در زمان رونمایی اولیه از این اثر، برخی از شهروندان این شهر معتقد بودند این اثر اشاره‌ای به کارخانه دوچرخه‌سازی مشهور این شهر است.

یکی از شهروندان این شهر معتقد است سرقت این دوچرخه نه‌تنها بی‌احترامی به هنرمند اثر بلکه بی‌احترامی به تمام شهروندان شهر است.

«بنکسی» هنرمند گرافیتی‌کار مشهوری است که با نقاشی‌های دیواری و هنر گرافیتی اعتراضی خود، شهرت جهانی دارد، با این حال هنوز هویت اصلی او فاش نشده است. نقاشی‌های این هنرمند بیشتر به مسائل سیاسی و موضوع‌هایی مانند گرمای جهانی، جنگ، شنود غیرقانونی و شرایط سخت کاری پرداخته است. تاکنون بارها نقاشی‌های این هنرمند از روی دیوار جدا و به قیمت‌های چشمگیر فروخته شده است.

logo-samandehi