روز نخست «فروش سالانه انجمن نقاشان» از مرز 100 میلیون تومان گذشت

به گزارش گالری آنلاین به نقل از روابط عمومی خانه هنرمندان ایران، در افتتاحیه این نمایشگاه و ظرف زمانی کمتر از 4 ساعت، 29 اثر با رقم حدودی 110 میلیون تومان به فروش رسید. از جمله آثار فروش رفته در روز افتتاحیه می‌توان به آثار هنرمندانی چون رضا بانگیز، علی ندایی، ساسان قره‌داغی، بهمن بروجنی، احمد نصرالهی، آنه محمد تاتاری، محمد‌هادی فدوی، نصرت مسلمیان، حسین ذابحی، احمد مرشدلو، رضوان صادق‌زاده، منوچهر معتبر، مهنوش طاری، شکوفه فلاح، هایده زرین‌بال، مریم بیگ‌مرادی و ... اشاره کرد.
در این نمایشگاه در مجموع 343 اثر از آثار بیش از 210 هنرمند هنرهای تجسمی کشور در معرض دید عموم قرار گرفته است. آثار بسیاری از اساتید مطرح و توانمند هنر نقاشی كشور در این نمایشگاه با قیمت‌های استثنایی، ارائه شده است. آثار عرضه شده در فروش سالانه انجمن با سقف قیمت ٥ میلیون تومان به فروش می‌رسد و این فرصت مناسبی برای هنردوستان و علاقه‌مندان برای خرید آثار با كیفیت و قیمت مناسب محسوب می‌شود.
بابک اطمینانی، مسئول کمیته نمایشگاه‌های انجمن هنرمندان نقاش ایران، درباره این نمایشگاه با اشاره به فروش درخشان سال گذشته انجمن، گفت: نمایشگاه سال گذشته، رقمی بیش از 300 میلیون تومان فروش داشت که ما امسال حتی اگر نزدیک به آن رقم بشویم، فکر می‌کنم که موفقیت خیلی خوبی خواهد بود زیرا در واقع رکورد انجمن همان فروش سال گذشته است.
این هنرمند پیشکسوت با تاکید بر نقش چیدمان متفاوت امسال در برگزاری نمایشگاه، افزود: خانم رزیتا شرف‌جهان به روش بی‌نظیری این کار را انجام دادند. من به عنوان مسئول کمیته نمایشگاه‌ها در تمام پروسه چیدمان حاضر بودم و شاهد بودم که ایشان به طرز شگفت‌انگیزی مثل یک شعبده‌باز این کار را انجام داد.
اطمینانی، کیفیت آثار این نمایشگاه را کم‌نظیر برشمرد و اظهار داشت: فکر می‌کنم کیفیت آثار در حقیقت یک مقدار بیشتر از توقع من بود و می‌بینم که نمایشگاه خیلی خوبی شده است. حتی توقع‌مان کمی زیاد بود زیرا از آدم‌های خیلی سرشناسی درخواست کردیم که اثر خوبی تا سقف 5 میلیون تومان به نمایشگاه بفرستند و من خیلی خوشحالم از اینکه دوستان عزیز و اعضا همگی همکاری کردند و با حضورشان باعث رونق بیشتر نمایشگاه شدند و این نکته برجسته‌ای است.
مسئول کمیته نمایشگاه‌های انجمن هنرمندان نقاش ایران، در خصوص بخش فراخوان نمایشگاه و داوری آثار نیز گفت: سال گذشته انتخاب آثار از طریق فراخوان بود، سال قبلش از طریق دعوت از هنرمندان بود؛ ما امسال ترکیبی از این دو را به وجود آوردیم. در قسمت فراخوان بیش از هزار اثر به دست ما رسید که توسط سه داور مورد بررسی قرار گرفت. ما سه داور داشتیم، آقای یعقوب امدادیان، خانم رزیتا شرف‌جهان و آقای داریوش حسینی که متاسفانه به دلیل کسالتی که خوشبختانه بر طرف شد، نتوانستند حضور داشته باشند و آقای حامد صحیحی، عضو علی‌البدل هیئت مدیره، طبق قراری که از قبل داشتیم جایگزین ایشان شدند. طبیعتا در هر داوری احتمال دارد حقی ذایل شود ولی فرهنگ شرکت در یک فرایند داوری ایجاب می‌کند که به نظر داوری احترام گذاشته شود. خوشبختانه این اتفاق هم افتاد و مشکل خاصی پیش نیامد.
بابک اطمینانی با اشاره به ترکیب جدید هیئت مدیره انجمن هنرمندان نقاش ایران، خاطرنشان کرد: ما در هیئت مدیره جدید ترکیبی هستیم از تجربه و ذهنیت جوان و به روز؛ ما که تجربه داریم تجربه‌هایمان در اختیار جوان‌ ترها قرار می‌دهیم و از کسانی که امروز را بهتر می شناسند حمایت می‌کنیم.
این هنرمند در پایان افزود: همین که چنین نمایشگاهی با این کیفیت و چیدمان شکل گرفت و از آن استقبال شد و ظاهرا همه خوشحال هستند و یکی از نمایشگاه‌های خوب انجمن محسوب می‌شود، خودش به خودی خود یک موفقیت حرفه‌ای است. فروش هم که دارد پیش می‌رود و هر چه بیشتر باشد موفقیت نقاشان و انجمن است. این موضوع بسیار مهم است که کسانی که در این نمایشگاه آثارشان ارائه شده است، همین آثار را در نگارخانه‌های خصوصی با قیمتی بیش از سی درصد قیمت نمایشگاه انجمن می‌فروشند، در واقع آنها به صورت ویژه، آثار را با این قیمت‌ها در اختیار انجمن قرار دادند و این فرصت خاص فروش سالانه انجمن هنرمندان نقاش ایران است.
از جمله هنرمندانی که در این دوره از فروش سالانه انجمن هنرمندان نقاش ایران، آثارشان به نمایش و فروش گذاشته شده است؛ می‌توان به هانیبال الخاص، کامبیز درم‌بخش، کورش شیشه‌گران، بهزاد شیشه‌گران، جمشید حقیقت‌شناس، حمید پازوکی، محمدابراهیم جعفری، آریا اقبال، صادق تبریزی، مهرداد محب‌علی، عربعلی شروه، نیما پتگر، گیزلا وارگا سینایی، فرشید مثقالی، فریدون آو، مینا غازیانی، اسدالله کیانی، همایون سلیمی، رعنا فرنود، نیلوفر قادری‌نژاد و ... اشاره کرد.
گفتنی است، فروش سالانه انجمن هنرمندان نقاش تا 27 بهمن ادامه خواهد داشت و علاقه‌مندان برای بازدید و خرید از این نمایشگاه می‌توانند همه‌روزه از ساعت 13 تا 20 به نشانی خیابان آیت الله طالقانی، خیابان شهید موسوی شمالی، باغ هنر، خانه هنرمندان ایران مراجعه کنند.

logo-samandehi