اخبار

1398/2/3
تشریح جزییات یک رویداد/ «شهروند: نقاش» جایگزین بینال نقاشی نیست
امیر راد با اشاره به حمایت اداره کل هنرهای تجسمی در برگزاری دوسالانه‌های انجمن‌ها، برگزاری سالانه این انجمن را که در قالب رویداد «شهروند: نقاش» برگزار می‌شود، متفاوت از بینال نقاشی دانست.
1398/2/2
"فیگور به مثابه سازه"؛ برگزاری ورکشاپ بررسی هندسه درونی و بیرونی از طریق طراحی و مجسمه سازی
ورکشاپ آکادمیک، تحلیلی و تلفیقی "فیگور به مثابه سازه" با استفاده از هندسه و توضیح فرم و فضا حقایقی را برملا می سازد که به طور آبستره زیرواقعیت عینی پنهان شده اند و از این طریق بخشی از تاریخ هنر نیز رمزگشایی می شود.
1398/1/30
مراسم جشن انتشار کتاب گزیده آثار محمود جوادی‌پور برگزار شد
کتاب نقاش نوگرای ایران، محمود جوادی پور در سالن شهناز خانه هنرمندان ایران به همت کارگروه نمایشگاه های انجمن هنرمندان نقاش ایران، خانواده جوادی پور و نشر نظر رونمایی شد.
1398/2/2
پیکر زنده‌یاد منیر فرمانفرمائیان، هنرمند نقاش امروز (اول اردیبهشت ماه) در شهر قزوین به خاک سپرده شد.
یکی از آشنایان این بانوی هنرمند به ایسنا اعلام کرد که پیکر زنده‌یاد منیر فرمانفرمائیان، هنرمند نقاش ظهر روز یکشنبه (اول اردیبهشت ماه) در بهشت فاطمه شهر قزوین و در جمع نزدیکانش به خاک سپرده شد.
1398/1/31
در کار استاد جوادی پور، برخوردی میان سنت و نقاشی قدیمی و مدرن به چشم می خورد
دکتر جمال عرب زاده، استاد دانشگاه و عضو هیات مدیره انجمن هنرمندان نقاش ایران در حاشیه افتتاحیه نمایشگاه مروری بر آثار محمود جوادی‌پور تحت عنوان «ستایش روز» که به همت کارگروه نمایشگاه های این انجمن برگزار شد، به عنوان یکی از مسئولین انتخاب آثار این مجموعه، اشاره کرد: ویژگی خاص برگزاری نمایشگاهی از آثار این نقاش در خانه هنرمندان، ارائه ماحصل تلاش های استادی است که در شکل گیری فرم آکادمیک هنرهای تصویری ایران نقشی بسیار موثر ایفا نموده است. بسیاری از فعالیت های ایشان خصوصا در حوزه گرافیک، اقداماتی پیشرو قلمداد می شوند.
1398/1/29
عبدالحمید پازوکی: خودش را در همه این آثار دیدم
عبدالحمید پازوکی، هنرمند نقاش و استاد دانشگاه با حضور در نمایشگاه آثار محمود جوادی پور که به همت کارگروه نمایشگاه های انجمن هنرمندان نقاش در خانه هنرمندان برپاست، دیدگاه خود را این چنین گفت: این نمایشگاه بسیارعالی و مفید است. بسیار به دیدن و پرداختن به چنین کارهایی از این گونه اساتید مخصوصا برای کسانی که با آقای جوادی پور آشنا نیستند، احتیاج بود.
1398/1/29
روایت محمدرضا فیروزه‌ای از نمایشگاه "ستایش روز"
محمدرضا فیروزه ای، هنرمند نقاش، استاد دانشگاه و عضو هیئت مدیره انجمن هنرمندان نقاش ایران، در رابطه با آثار محمود جوادی پور که در خانه هنرمندان از روز ۲۳ الی ۳۰ فروردین به همت کارگروه نمایشگاه های انجمن هنرمندان نقاش ایران در حال نمایش است، گفت: تا آن جایی که من آقای جوادی پور را میشناسم بسیار انسان دقیق، منظم و تمیزی بودند. این نظم وترتیب به وضوح در تمام کارهایش دیده می شود. من دانشجویشان نبودم ولی یک یا دوبار افتخار این را داشتم که ایشان راببینم. باهم آشنابودیم؛ یکی دوبار به آتلیه ایشان رفتم و کارهایشان رادیدم. آتلیه ایشان هم بسیار تمیز و مرتب بود.
1398/1/28
آرامشی که درون جوادی پور بود، همیشه درکارهایش منعکس می شد
به مناسبت نمایشگاه "ستایش روز" مروری بر آثار استاد محمود جوادی پور که به همت کارگروه انجمن هنرمندان نقاش ایران و نیوشا جوادی پور در خانه هنرمندان برگزار شده است، گفتگویی با همسر استاد جوادی پور داشته ایم که در ادامه خواننده آن هستید.
1398/1/28
گفتگو با مسئول کارگروه نمایشگاه های انجمن هنرمندان نقاش ایران
فرناز شعار مسئول کارگروه نمایشگاه‌های انجمن هنرمندان نقاش ایران و همچنین مسئول اجرایی بزرگداشت استاد محمود جوادی پورتحت عنوان "ستایش روز" در گفتگو با خبرنگار گالری آنلاین هدف از برگزاری بزرگداشت هنرمندان پیشکسوت در انجمن را چنین تشریح کرد: این بزرگداشت ها زنده نگه داشتن یاد و خاطره و نشان دادن آثار ارزشمند هنرمندان پیشکسوت این خاک و سرزمین است که مهمترین رسالت و هدف انجمن هنرمندان نقاش ایران است.
<< آخرین صفحه < صفحه بعدی صفحه قبلی > اولین صفحه >>

صفحه شماره: 1

تعداد كل : 3748
logo-samandehi