اخبار

1399/12/3
پروژه ساماندهی مجموعه آثار هنری بانو زنده یاد منیژه میرعمادی- دکتر جمشید ناصری
از آنجایی که رابطه ای تعاملی بین فرهنگ و هنر وجود دارد و فعالیت های هنری نشان دهنده روشی برای بیان هستند که معمولاً توسط فرهنگ تحت تأثیر قرار می گیرند و به نوبه خود به تغییر فرهنگ جامعه کمک می کنند می توان از آثار هنری به عنوان اسناد تاریخی برای بازسازی و درک جامعه و فرهنگ گذشته و حال بهره جست و ضرورت نگهداری بهینه آنها را تأکید کرد و موظف ساخت چرا که شرایط فیزیکی اثر هنری مستقیماً بر ارزش آن اثر می گذارد.
1399/11/21
نمایشی از کنکاش درونی هنرمند در قرنطینه
" جریانات بیرونی بر روی حسیات درونی ام موثر بود و بالاخره روی بوم شکل گرفت. " این را فرزانه امیری جاه هنرمند نقاش در آستانه گشایش نمایشگاه اش در گالری احسان ضمن بیان اینکه " اولین سالگرد قرنطینه مصادف شد با پایان ۲۴ تابلو ی نقاشی وی " در گفتگو با خبرنگار گالری آنلاین بیان کرد.
1399/11/20
دیپلماسی تجسمی
رفتن ترامپ و آمدن جو بایدن -با توجه به اظهاراتش در نخستین روزهای ریاست‌جمهوری او- شكی باقی نگذاشته است كه رویكرد دولت امریكا درقبال ایران گفت‌وگو و پیشبرد دیپلماسی به جای تحریم و توبیخ است.
1399/11/8
از حواشی آغداشلو تا گرانی آثار هنری در روزگار کرونا
دفتر سیزدهمین حراج تهران در حالی بسته شد که حواشی زیادی دامنش را گرفت. فروش ۱۲ میلیاردی اثر آیدین آغداشلو و همچنین افزایش مجموع فروش این دوره نسبت به دوره‌های گذشته باعث شد که گمانه‌زنی‌های زیادی درباره احتمال برنامه‌ریزی از پیش تعیین شده‌ای از سوی متولیان امر مطرح شود. این درحالی است که رییس حراح تهران می‌گوید افزایش ۱۰ برابری اثر آغداشلو، هم به ضرر حراج بوده و هم بازار این هنرمند را با بن‌بست مواجه کرده است.
1399/10/20
موزه لیتون انگلیس با نقاشی دیواری یک هنرمند ایرانی افتتاح شد
خانه موزه لیتون که زمانی خانه و استودیوی لرد فردریک لیتون هنرمند بزرگ انگلیسی قرن 19 میلادی بود؛ در حال مرمت است تا در سال 2021 بازگشایی شود. این خانه عصر ویکتوریایی در لندن که فضای داخلی چشمگیری از هنر اسلامی دارد با طراحی یک هنرمند ایرانی با فضای هنر معاصر ایران همراه می‌شود.
1399/11/5
آرت‌بازل سوئیس باز هم به تعویق افتاد
حتی شروع واکسیناسیون عمومی کرونا در سراسر دنیا هم نتوانست از لغو رویدادهای بزرگ هنری جلوگیری کند و همچنان دنیای هنر از آنچه که همه‌گیری کرونا در یک سال اخیر به آن دامن زده، مصون نیست.
<< آخرین صفحه < صفحه بعدی صفحه قبلی > اولین صفحه >>

صفحه شماره: 1

تعداد كل : 4491
logo-samandehi