اخبار

1401/6/30
ماجرای طراحی و ساخت یک تک‌صندلی مدرن
هنرمند معمار و طراح «صندلی تهران» معتقد است از جمله دلایل سوق یافتن فعالیت برخی معماران به طراحی و ساخت صندلی می‌توان به افزایش خلاقیت، توسعه تعاملات با کاربران و توجه به ابعاد مدرن حوزه معماری در کنار سایر شیوه‌های سنتی اشاره کرد.
1401/6/30
چگونه به شبهه ها درباره گنجینه موزه هنرهای معاصر پایان دهیم؟
آثار گنجینه موزه هنرهای معاصر تهران در زمره مجموعه‌های کم‌نظیر جهانی است؛ مجموعه‌ای شامل آثار ایرانی و خارجی هنر نوین که برخی از آنها در زمره گران‌ترین آثار هنری جهان به‌شمار می‌روند. با این همه شیوه نگهداری از آثار گنجینه و در مجموع صورت اموال موجود در گنجینه، از مواردی است که در سال های اخیر پرسش برانگیز بوده و هر از گاهی درخواست اهالی رسانه برای بازدید را به همراه داشته است؛ هرچند طرح مسائلی مانند لزوم رعایت پروتکل ها برای حفاظت از آثار از سوی متولیان وقت، تاکنون این مسیر را با دشواری هایی همراه کرده است.
1401/6/27
اطلاعیه وزارت میراث فرهنگی درباره پارگی نقاشی کمال‌الملک
به دنبال انتشار تصاویر و خبر پارگی یکی از تابلوهای نقاشی کمال‌الملک که در کاخ گلستان نگهداری می‌شود، وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی اعلام کرد که این تابلو مورد بررسی فنی و آسیب‌شناسی دقیق قرار می‌گیرد.
1401/6/27
نقاشی کمال‌الملک در کاخ گلستان پاره شد
یک فعال گردشگری از پارگی یکی از تابلوهای کمال‌الملک که در کاخ گلستان نگهداری می‌شود، خبر داد. مسؤولان کاخ گلستان اعلام کردند «این موضوع در دست بررسی و اقدام است.»
1401/6/27
نقاشی پاره شده کمال‌الملک متعلق به مردم ایران بود
«گربه و قفس قناری»؛ اثری منسوب به کمال الملک که در کاخ موزه گلستان نگهداری می‌شد و در مالکیت عمومی قرار داشت. این اثر که متعلق به تمام مردم ایران زمین بود، حالا بنا بر آنچه یک فعال گردشگری منتشر کرده، چنین گفته می‌شود که پاره شده است.
1401/6/23
توضیحاتی در رابطه با دلیل تغییر آرم استاندارد ایران
مدیر روابط عمومی سازمان ملی استاندارد ایران با توجه به انتقادهایی که نسبت به تغییرِ نشان‌واره‌یِ این سازمان پیش‌تر مطرح شده بود، توضیحاتی را منتشر کرد، با تاکید بر اینکه آنچه مطرح می‌شود، نه پاسخی به انتقادات و نه جوابی به صاحب‌نظران بلکه یادبودی است برای اندیشه استاد بلامنازع هنر، مرتضی ممیز ممیز در آفرینش نشان ملی استاندارد.
1401/6/22
بررسی نحوه پردازش محیط اطراف در فضای گالری جدید کالیفرنیا Garvey|Simon
هر یک از هنرمندان این نمایشگاه گروهی به بررسی در نحوه پردازش محیط اطراف خود می پردازند. چه از طریق استقرار ظریف و کنترل شده رسانه آنها باشد، چه از طریق تلاقی تصاویر غم انگیز و بی ثبات کننده، این مجموعه گسترده از حالت های هنری گرد هم می آیند تا چالشی منشوری و همیشه در حال تکامل را برای آنچه دیده می شود و شناخته می شود، ارائه دهد.
<< آخرین صفحه < صفحه بعدی صفحه قبلی > اولین صفحه >>

صفحه شماره: 1

تعداد كل : 11907
logo-samandehi