اخبار

1398/1/30
مراسم جشن انتشار کتاب گزیده آثار محمود جوادی‌پور برگزار شد
کتاب نقاش نوگرای ایران، محمود جوادی پور در سالن شهناز خانه هنرمندان ایران به همت کارگروه نمایشگاه های انجمن هنرمندان نقاش ایران، خانواده جوادی پور و نشر نظر رونمایی شد.
1398/1/31
در کار استاد جوادی پور، برخوردی میان سنت و نقاشی قدیمی و مدرن به چشم می خورد
دکتر جمال عرب زاده، استاد دانشگاه و عضو هیات مدیره انجمن هنرمندان نقاش ایران در حاشیه افتتاحیه نمایشگاه مروری بر آثار محمود جوادی‌پور تحت عنوان «ستایش روز» که به همت کارگروه نمایشگاه های این انجمن برگزار شد، به عنوان یکی از مسئولین انتخاب آثار این مجموعه، اشاره کرد: ویژگی خاص برگزاری نمایشگاهی از آثار این نقاش در خانه هنرمندان، ارائه ماحصل تلاش های استادی است که در شکل گیری فرم آکادمیک هنرهای تصویری ایران نقشی بسیار موثر ایفا نموده است. بسیاری از فعالیت های ایشان خصوصا در حوزه گرافیک، اقداماتی پیشرو قلمداد می شوند.
1398/1/29
عبدالحمید پازوکی: خودش را در همه این آثار دیدم
عبدالحمید پازوکی، هنرمند نقاش و استاد دانشگاه با حضور در نمایشگاه آثار محمود جوادی پور که به همت کارگروه نمایشگاه های انجمن هنرمندان نقاش در خانه هنرمندان برپاست، دیدگاه خود را این چنین گفت: این نمایشگاه بسیارعالی و مفید است. بسیار به دیدن و پرداختن به چنین کارهایی از این گونه اساتید مخصوصا برای کسانی که با آقای جوادی پور آشنا نیستند، احتیاج بود.
1398/1/29
روایت محمدرضا فیروزه‌ای از نمایشگاه "ستایش روز"
محمدرضا فیروزه ای، هنرمند نقاش، استاد دانشگاه و عضو هیئت مدیره انجمن هنرمندان نقاش ایران، در رابطه با آثار محمود جوادی پور که در خانه هنرمندان از روز ۲۳ الی ۳۰ فروردین به همت کارگروه نمایشگاه های انجمن هنرمندان نقاش ایران در حال نمایش است، گفت: تا آن جایی که من آقای جوادی پور را میشناسم بسیار انسان دقیق، منظم و تمیزی بودند. این نظم وترتیب به وضوح در تمام کارهایش دیده می شود. من دانشجویشان نبودم ولی یک یا دوبار افتخار این را داشتم که ایشان راببینم. باهم آشنابودیم؛ یکی دوبار به آتلیه ایشان رفتم و کارهایشان رادیدم. آتلیه ایشان هم بسیار تمیز و مرتب بود.
1398/1/28
آرامشی که درون جوادی پور بود، همیشه درکارهایش منعکس می شد
به مناسبت نمایشگاه "ستایش روز" مروری بر آثار استاد محمود جوادی پور که به همت کارگروه انجمن هنرمندان نقاش ایران و نیوشا جوادی پور در خانه هنرمندان برگزار شده است، گفتگویی با همسر استاد جوادی پور داشته ایم که در ادامه خواننده آن هستید.
1398/1/28
گفتگو با مسئول کارگروه نمایشگاه های انجمن هنرمندان نقاش ایران
فرناز شعار مسئول کارگروه نمایشگاه‌های انجمن هنرمندان نقاش ایران و همچنین مسئول اجرایی بزرگداشت استاد محمود جوادی پورتحت عنوان "ستایش روز" در گفتگو با خبرنگار گالری آنلاین هدف از برگزاری بزرگداشت هنرمندان پیشکسوت در انجمن را چنین تشریح کرد: این بزرگداشت ها زنده نگه داشتن یاد و خاطره و نشان دادن آثار ارزشمند هنرمندان پیشکسوت این خاک و سرزمین است که مهمترین رسالت و هدف انجمن هنرمندان نقاش ایران است.
1398/1/28
تعریف شهرهای ایران با یک نماد و رنگ هنری
مدیرکل هنرهای تجسمی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ،گفت: استان ها با کاوش در ظرفیت های بومی و هنری اقلیم خود باید به دنبال رویداد های خلاقه بروند و با توجه به ویژگی ها هر استان، شهرهای ایران را با یک نماد و رنگ هنری تعریف کنیم.
1398/1/28
مروری بر عکس‌های خبری برنده پولیتزر ۲۰۱۹
مجموعه عکس‌هایی با موضوع قحطی و جنگ در یمن و وضعیت اسفناک پناهجویان آمریکای جنوبی و مرکزی که به سمت آمریکا سفر می‌کنند، جایزه عکاسی خبری پولیتزر سال ۲۰۱۹ را از آن خود کردند.
1398/1/28
فروش 113 اثر به نفع آسیب دیدگان از سیل
پیرو فراخوان گالری مژده برای برگزاری نمایشگاهی خیریه به نفع آسیب دیدگان از سیل های اخیر، از فردا، چهارشنبه 28 فروردین، یکصد و پنج هنرمند( تا این لحظه) با ارائه آثار خود در این رویداد خیرخواهانه مشارکت کردند.
1398/1/27
ارزشمندترین آثار کلیسای نوتردام چه بودند؟
کلیسای بزرگ و تاریخی نوتردام پاریس در حالی طعمه حریقی گسترده در چند ساعت گذشته شد که محل نگهداری مجموعه‌ای ارزشمند از آثار تاریخی و هنری بوده که طی قرن‌ها گردآوری شده است.
<< آخرین صفحه < صفحه بعدی صفحه قبلی > اولین صفحه >>

صفحه شماره: 1

تعداد كل : 9284
logo-samandehi