اخبار

1398/6/3
فینالیست‌های نهایی جشنواره ملی پوستر و کارتون "مرزامن" مشخص شدند
دبیر هنری جشنواره ملی مرز امن ضمن تشکر از تمامی هنرمندان گرامی شرکت کننده در جشنواره اعلام کرد: جلسه داوری جشنواره در 2 بخش پوستر و کارتون، روز چهارشنیه 23 مرداد 1398 در ساختمان حوزه هنری استان کرمانشاه با حضور داوران هر دو بخش برگزار گردید.
1398/6/2
"نما در معماری ایران" بررسی می شود
یکصد و بیست و نهمین نشست از سلسله نشست های علمی تخصصی هنر، معماری و شهرسازی اندیشکده هرم پی با موضوع "نما در معماری ایران از گذشته تا کنون" پنجشنبه ۷ شهریور ماه برگزار می شود.
1398/6/2
انیمیشن۱۵۰۰ساله‌ ایرانی
نقاشی متحرک یکی از پدیده‌هایی است که عمری کوتاه در ایران و جهان دارد.کمی بیش از ۱۰۰ سال از نخستین نمایش انیمیشن(پاریس،۱۸۹۲) می‌گذرد و با توجه به تعاریف ارائه شده؛ عمر هنر انیمیشن مدرن در ایران حدود ۵۰ سال است در حالی که یافته‌های یک پژوهش نشان می‌دهد جایگاه هنرمندان ایران باستان در ردیف پیشتازان ایده پردازی های صنعت تصویر متحرک در جهان هنرهای نمایشی به شمار می‌رود.
1398/6/2
منتخبین داوران و برگزیده بخش مردمی اعلام شدند
محمد آهنگر، نفر اول و مهری زیرکی فرد، خزر پور احمدی، زهرا پرست وند و سید علی رضویان به طور مشترک به عنوان نفرات دوم منتخبین داوران، همچنین متین امین زاده به عنوان برگزیده بخش رای گیری مردمی شناخته شده‌اند.
1398/5/31
روایتی از سفر در طبیعت
"ابهامات و رموزی که برایم در طبیعت وجود دارد را با رنگهای خاکستری متفاوت نشان می دهم." این‌را اناهیتا ذابحی در آستانه گشایش نمایشگاه آثار نقاشی خود میگوید. در ادامه خواننده گفتگو با این بانوی هنرمند باشید.
1398/5/30
تصویب آیین‌نامه‌ای برای خلق هنرهای شهری
هادی مظفری می‌گوید: آیین‌نامه‌ای را آماده کرده‌ایم که به‌زودی تصویب و به استان‌ها ابلاغ خواهد شد. با توجه به این آیین‌نامه در تمام استان‌ها شورای حجم و یادمان‌های شهری ایجاد خواهد شد که از این به بعد ایجاد هر نوع اثر هنری در فضای شهری باید زیر نظر کارشناسان این شوراها صورت بگیرد.
1398/5/28
آغاز رای گیری مردمی رقابت عکاسی "دوستی به روایت انسان هنرمند"
پس از استقبال چشمگیر هنرمندان عکاس از این رویداد که به مناسبت روز جهانی عکاسی و انسان دوستی برگزار شده است، از میان آثار ارسالی 25 اثر جهت شرکت در بخش رای گیری مردمی انتخاب شدند که در اینستاگرام گالری آنلاین درج خواهند شد.
1398/5/24
الهه مقدمی: «نخش» ترکیبی از نخ و نقش است
«ما کلمه نخش را برای عنوان نمایشگاه انتخاب کردیم که در واقع یک ترکیب خوبی بود از نقش و نخ؛ زیرا مورد مشترک بین کار هنرمندان استفاده از نخ و تاروپود پارچه است که ایجاد نقش و نقاشی کرده اند.» این را الهه مقدمی، کیوریتور نمایشگاه گروهی «نخش» در ارتباط با عنوان این رویداد در گفتگو با خبرنگار گالری آنلاین مطرح کرد.
1398/5/27
معبد ۲۰۰۰ ساله دوباره ساخته می‌شود
یک گروه محلی متشکل از باستان‌شناس و تاریخ‌دانان بریتانیایی اعلام کردند، پروژه بازسازی معبد دو هزار ساله رومی- سلتیک را به زودی آغاز خواهند کرد
<< آخرین صفحه < صفحه بعدی صفحه قبلی > اولین صفحه >>

صفحه شماره: 1

تعداد كل : 9792
logo-samandehi