اخبار

1397/8/1
بازسازی وجهه باکتری در نمایشگاه موزه تاریخ طبیعی دانشگاه آکسفورد
به محض شنیدن کلمه «باکتری» اکثریت ما به یاد امراض و بیماری­های مختلف می­ افتیم، اما نمایشگاه شگفت­ انگیز و روشنگرانه جدیدی در موزه تاریخ طبیعی دانشگاه آکسفورد برای از بین بردن این باور قدیمی، برپا شده است.
1397/8/1
آثار نقاشی Kirchner و Kokoschka توسط حراجی Sotheby`s چکش می خورند
بنا به گفته سخنگوی حراج Sotheby`s، دو اثر نقاشی ترسیم شده توسط Ernst Ludwig Kirchner و Oskar Kokoschka، که به تازگی توسط موزه­ ها به وارثانشان - دلال هنری معروف Alfred Flechtheim- بازگردانیده شده ­اند، در تاریخ 12 نوامبر در نیویورک توسط Sotheby`s چکش می خورند.
1397/8/1
لایه های خیال؛ نمایشگاه گروهی نقاشی در نگارخانه لاله
این نمایشگاه حاوی 40 اثر نقاشی از 10 هنرمند نقاش است که هریک دریافت های حسی و ادراکی خود را از مضامینی همچون: هویت، انسان و جهان پیرامون، به مسئله ای درونی مبدل ساخته و سعی در انعکاس باورها و ایده های نوجویانه خود داشته اند.
1397/7/30
"تودگی" به گالری نگر می رود
"تودگی" عنوان نمایشگاهی از نقاشی های حمیده حجار است که از روز جمعه 4 آبان ماه در گالری نگر به نمایش در می آید.
1397/8/1
هنر فرشچیان ترکیبی از زیست بوم ایرانی_جهانی است
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به اینکه کمتر هنرمندی را می‌توان یافت که هنر او ریشه در سنت داشته، اما به زمان معاصر خود پر کشیده باشد، گفت: هنر استاد فرشچیان ترکیبی از زیست بوم ایرانی-جهانی است، او ایرانی بوده، هست و می‌ماند و با مضامین ایرانی-اسلامی و در عین حال نظر بر مضامین معاصر؛ هنر خود را به نمایش می‌گذارد که این نوع هنر در بین هنرمندان ما کمتر پیدا می‌شود.
1397/7/30
اعلام برندگان دومین مسابقه طراحی معماری موکب
مراسم اختتامیه دومین مسابقه طراحی معماری موکب در تاریخ ۳۰ مهرماه ۱۳۹۷ از ساعت ۱۷ در سالن شهید امیرحسین فردی، حوزه هنری با حضور هیئت داوران، مدیر مرکز معماری اسلامی و جمعی از شرکت کنندگان در این مسابقه برگزار شد.
1397/7/30
مراسم نکوداشت استاد امیرخانی با حضور اساتید این حوزه در موزه خوشنویسی برگزار شد
مراسم نکوداشت استاد امیرخانی، عصر دیروز (29 مهرماه) با حضور استاد امیرخانی، دکتر حق شناس، عضو رییس کمیسیون فرهنگی شورای شهر تهران، زهرا نژادبهرام، عضو شورای شهر، دکتر برزین ضرغامی، مدیرعامل سازمان زیباسازی شهر، خسروآبادی شهرداری منطقه 5، دکتر یوسف‌دهی رئیس موزه خوشنویسی ایران و اساتید حوزه خوشنویسان برگزار شد.
1397/7/29
حضور ناشران ایرانی در نمایشگاه کتاب فرانکفورت نشانه علاقه به گسترش روابط فرهنگی با آلمان است
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در دیدار با کلور برشتولد سفیر آلمان در تهران با بیان اینکه حضور ناشران ایرانی در نمایشگاه بین المللی کتاب فرانکفورت نشانه علاقه به گسترش روابط فرهنگی میان دو کشور است، گفت: ایران و آلمان از قدیم تاکنون روابط خوبی در حوزه های مختلف به ویژه در حوزه های فرهنگی و هنری داشته و دارند.
<< آخرین صفحه < صفحه بعدی صفحه قبلی > اولین صفحه >>

صفحه شماره: 1

تعداد كل : 8416