اخبار

1399/7/2
ثبت نام بیمه درمان تکمیلی اصحاب فرهنگ، هنر و رسانه از نیمه اول مهر و پس از ثبت نام هنر کارت آغاز می شود
با توجه به ثبت نام هنرکارت و ارائه کلیه خدمات صندوق اعتباری هنر صرفاً بر بستر هنر کارت، ثبت نام بیمه درمان تکمیلی ویژه هنرمندان، نویسندگان و روزنامه نگاران عضو صندوق اعتباری هنر از نیمه اول مهر و از طریق هنر کارت آغاز می شود.
1399/6/29
به مناسبت هفته دفاع مقدس برگزار می‌شود: نمایش منتخبی از آثار محمدصابر شیخ رضایی در گالری مجازی رسانگار
نمایشگاه «سرو استوار» شامل چهل پوستر منتخب محمدصابر شیخ رضایی با محوریت فرهنگ مقاومت، ایثار و شهادت، به مناسبت گرامیداشت چهلمین سالگرد دفاع مقدس در گالری مجازی رسانگار فرهنگ‌سرای رسانه برگزار می‌شود.
1399/6/29
مجسمه‌سازی که «ابوالهول» را خنداند!
مجسمه‌ساز مصری وقتی دید که غیرمتخصصان به جان مجسمه ابوالهول افتاده و روز به روز غمگین‌ترش می‌کنند خودش دست به کار شد تا ابوالهول مصری، دوباره سرپا شده و لبخند بزند.
1399/6/29
خانه هنرمندان ایران میزبان دومین دوره نمایشگاه "صلح را باید از کودکی آموخت" می شود
انجمن تصویرگران ایران و شورای کتاب کودک با همکاری دوسالانه تصویرگری براتیسلاوا، دومین دوره نمایشگاه بین‌المللی «صلح را باید از کودکی آموخت» را با نمایش آثاری از تصویرگران منتخب 19 کشور جهان در خانه هنرمندان ایران (گالری زمستان) برگزار می کنند.
1399/6/25
سرمایه‌ای ۲ میلیارد دلاری که درجا می‌زند!
آثار گنجینه موزه هنرهای معاصر تهران در زمره مجموعه‌های کم‌نظیر جهانی است؛ البته علیرضا سمیع‌آذر که در دوره‌ای مدیریت این موزه را برعهده داشت بر این باور است که آثار این مجموعه که به گفته او بیش از دو میلیارد دلار ارزش مادی دارد، نیازمند به‌روز شدن است؛ چراکه آثار خارجی موجود در این مجموعه نهایتا به میانه دهه ۷۰ میلادی بازمی‌گردند و در همان تاریخ متوقف شده‌اند.
1399/6/25
دارندگان نشان درجه یک هنری، هنرکارت دریافت می نمایند
مدیرعامل صندوق اعتباری هنر از صدور هنرکارت برای دارندگان نشان درجه یک هنری از سوی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی که عضو صندوق می باشند، خبر داد و گفت: کمک هزینه بیکاری ناشی از شیوع بیماری کرونا در قالب هنرکارت، به حساب آنان واریز خواهد شد.
1399/6/25
نگاهی به رمزگشایی ها از شاهکار داوینچی
مونالیزا تنها شاهکار لئوناردو داوینچی نیست؛ اما پربیننده‌ترین نقاشی دنیا است. سالانه بیش از پنج میلیون نفر از تمام نقاط جهان، پرتره کوچک زنی که با لبخند محوی به آنها نگاه می‌کند را از پشت شیشه‌های ضدگلوله تماشا می‌کنند. چهره‌ای که لبخندش سال‌هاست جهان هنر را مسحور خود کرده و به باور بسیاری پر از رازهای کشف نشده است.
1399/6/24
موزه هنرهای معاصر، گنجینه‌ای مهم و قابل‌اعتنا در جهان است
انسان‌ها برای ارتباط با یكدیگر علایم و نشانه‌ها را خلق كردند و از تركیب اصوات و نشانه‌ها كلمات به وجود آمدند. كلمات كاربرد یافتند تا روزن و علامتی باشند برای راهیابی افراد و دیگران به محتوای پس و پشت آن.
<< آخرین صفحه < صفحه بعدی صفحه قبلی > اولین صفحه >>

صفحه شماره: 1

تعداد كل : 10957
logo-samandehi