فراخوان عکس و عکس_چیدمان رؤیای بهشت با موضوع اربعین حسینی

در مهرماه سال ١۴٠٠، نمایشگاه عکس چیدمان رؤیای بهشت، همزمان با اربعین حسینی در منطقه فرهنگی گردشگری عباس آباد برگزار شد و هزاران نفر از این نمایشگاه بازدید کردند.

به گزارش گالری آنلاین به نقل از خانه عکاسان ایران، استقبال کم نظیر از نمایشگاه مورد اشاره و تقاضای فراوان برای برگزاری مجدد، ما را بر آن داشت تا تلاش کنیم در سال ١۴۰۱ و در ایام محرم تا اربعین حسینی، نمایشگاه رویای بهشت را با ترکیبی جدید و متنوع تر برگزار کنیم.

از همه عکاسان و هنرمندان چیدمان با محوریت عکس دعوت می شود عکسها و طرح چیدمان_عکس خود را برای دبیرخانه نمایشگاه ارسال کرده تا در صورت پذیرفته شدن در نمایشگاه آتی میزبان شما باشیم.

موضوعات:


1-عکس

موضوع:

کلیه ی عکس های مرتبط با اربعین حسینی و از پیاده روی در مسیرهای منتهی به کربلا تا نذورات و پذیرایی و عزاداری های مربوط به پیاده روی اربعین

عکس ها باید در عرض حداقل 2500 پیکسل و 300 دی پی آی ارسال شوند.

در صورت پذیرفته شدن عکس، مبلغ 300 هزار تومان جهت حق التالیف استفاده از عکس در نمایشگاه پرداخت خواهد شد.

2-عکس_چیدمان

تعریف:

هنر چیدمان یا هنر اینستالیش ، هنر نصب یا راه اندازی آثار سه بعدی است که در آفرینش آن از عناصر و مواد مختلف در «فضا»یی مشخص و محدود استفاده می‌شود. این آثار اغلب طراحی شده برای تبدیل و درک حال و هوای یک فضا. ژانرهای چیدمان شامل طیف گسترده‌ای از مواد روزمره و طبیعی؛ همچنین رسانه‌هایی از قبیل عکس، ویدئو، صدا، پرفورمنس (هنر اجرا)، کامپیوتر، واقعیت مجازی، اینترنت و یا ترکیبی از آن هااست که اغلب با کیفیتی متفاوت و «خاطره انگیز» انتخاب و به کار گرفته می‌شوند. از ویژگی‌های هنر چیدمان، فعال‌سازی یک محیط یا یک مفهوم با استفاده از هنر است.

موضوع:

کلیه طرح های چیدمان با محوریت عکس که به نمادهای مربوط به اربعین و پیاده روی و زیارت اربعین مربوط می شود و یاد و حس فضای زیارت اربعین را زنده می کند و امکان اجرا دارد قابل ارسال است. بدیهی است اولویت با چیدمان هایی است که عکس محور هستند یا عکس جزء مهم تشکیل دهنده آن می باشد.


در صورت پذیرفته شدن طرح، کلیه هزینه های اجرای آن به عهده نمایشگاه خواهد بود و با نام صاحب اثر نمایش داده خواهد شد

طرحها باید در قالب word ارسال شوند و در کنار توضیحات متنی کامل و توصیف طرح و ذکر جزییات متریال مورد استفاده، از نقشه و استوری برد کلی برخوردار بوده و در صورت اطلاع برآورد هزینه آن نیز در انتها ذکر گردد.
بدیهی است طرح های ناقص و مبهم از بررسی و انتخاب حذف خواهند شد. در فایل طرح اطلاعات شناسایی و تماس ذکر گردد.

مهلت ارسال:
مهلت ارسال عکس، و طرح های عکس چیدمان تا 20 تیرماه می باشد.
کلیه عکس ها و طرح های چیدمان باید به شماره واتساپ خانه عکاسان ایران (09014550570) یا آدرس انتهای خیابان سمیه، نرسیده به پل حافظ، حوزه هنری، طبقه چهارم، خانه عکاسان ایران، اتاق 415 ارسال گردند.

logo-samandehi