اخبار

1398/5/20
بازسازی کلیسای «نوتردام» به تعویق افتاد
پس از آنکه روند بازسازی کلیسای نوتردام به دلیل‌ نگرانی‌های ناشی از مسمومیت سرب کارگران متوقف شد، مقامات فرانسه اعلام کردند روند بازسازی این کلیسا از نوزدهم آگوست از سر گرفته می‌شود.
1398/5/13
ظاهر کلیسای نوتردام تغییر نخواهد کرد
پارلمان فرانسه اخیرا قانونی را به تصویب رساند که به موجب آن، مراحل بازسازی کلیسای نوتردام باید به گونه‌ای اجرا شود که هیچ تغییری در ظاهر کلیسای بازسازی شده نسبت به گذشته ایجاد نشود.
1398/5/13
مرمت و ایمن‌سازی پشت‌بام‌ بازار تاریخی یزد با 300 میلیون تومان اعتبار
میراث فرهنگی یزد برای مرمت و ایمن‌سازی پشت بام بازار سنتی یزد تا پایان تابستان جاری 300 میلیون تومان اختصاص داده ولی دیگر بخش‌های این بازار نیز نیازمند مرمت است که به گفته متولیان امر، اعتبار کنونی جوابگوی عملیات اجرایی آنها نیست.
1398/5/13
بازدید از موزه لوور فقط با رزرو آنلاین
موزه مشهور لوور پاریس پس از مواجه با ازدحام باورنکردنی علاقه‌مندان در طول تابستان، از بازدیدکنندگان خواست از این پس برای بازدید از موزه حتما از قبل برای رزرو آنلاین بلیت اقدام کنند.
1398/5/12
"سیری در باغ­های ایرانی مازندران"؛ موضوع سیصد و بیست و هفتمین گفتمان هنر و معماری انجمن مفاخر معماری ایران
سیصد و بیست و هفتمین گفتمان هنر و معماری انجمن مفاخر معماری ایران با موضوع "سیری در باغ­های ایرانی مازندران" چهارشنبه 16 مرداد 1398 در موزه هنرهای دینی امام علی برگزار می شود.
1398/5/7
ساخت آسمان‌خراش‌های شیشه‌ای ممنوع
معماران و مهندسان برجسته دنیا، به دلیل پرهزینه و پیچیده بودن روند خنک‌سازی آسمان‌خراش‌های شیشه‌ای و افزایش گازهای گلخانه‌ای، خواستار ممنوعیت ساخت‌وساز این نوع ساختمان‌ها شدند
1398/5/6
تکذیب صدور مجوز تخریب خانه "شاملو"
مدیر روابط عمومی شهرداری منطقه ۶ تاکید کرد: هیچ‌گونه مجوزی برای تخریب خانه شاملو صادر نشده و شهرداری این منطقه درصدد حفظ این خانه به همین شکل موجود است.
1398/5/5
شهر زیر کپک‌ها نفس می‌کشد!
«امروزه در موج مدیران آینده‌نگری که ویژگی بارز آنها عجول بودن است قرار گرفته‌ایم. این افراد بدون اینکه خودشان مطالعه و تفکر داشته باشند به طور شتابان، کاری که دیگری تجربه کرده است را تقلید می‌کنند. زمانی که روش‌های معماری غربی‌ها را تقلید می‌کنیم به این معناست که به فرهنگ و خواسته‌های مردم غرب توجه می‌کنیم؛ چراکه آن‌ها برای اینکه بتوانند بازار معماری را احیا کنند، به عمق فرهنگی و خواسته‌های مردم خود توجه می‌کنند.» این‌ها بخشی از سخنان غلامرضا اسلامی ـ معمار و استاد دانشکده هنرهای زیبا دانشگاه تهران ـ است که درباره تقلید سازه‌های غربی در معماری معاصر ایرانی مطرح می‌کند.
1398/5/1
برگزاری نشست تخصصی «مناسب سازی شهر برای نابینایان»
نشست «مناسب سازی شهر برای نابینایان و گروه‌های خاص» با حضور معاون شهرسازی و معماری شهرداری تهران، شهردار منطقه 22 شهر تهران، رئیس هیات مدیره شبکه تشکل‌های نابینایان و کم بینایان کشور، عضو سابق شورای اسلامی شهر تهران و مشاور کمیسیون سلامت شورای عالی استان‌های کشور عصر چهارشنبه 2 مردادماه در ساختمان شهرداری تهران برگزار می شود.
1398/4/31
حرمت نقش جهان و حیثیت ایران را حفظ کنید
بیش از ۷۰ نفر از کارشناسان، فعالان فرهنگی و هنری، پژوهشگران اصفهانی و معماران و شهرسازان در نامه‌ای به مسئولان درخواست کردند تا «حییثیت فرهنگی ایران، حرمت تاریخی میدان نقش جهان و ظرفیت گردشگری بافت همجوار آن مورد توجه قرار گیرد.
<< آخرین صفحه < صفحه بعدی صفحه قبلی > اولین صفحه >>

صفحه شماره: 1

تعداد كل : 1381
logo-samandehi