گزارش‌های تصویری

1394/10/13
معرفی عکس معماری برتر سال 2013
رقابت عکاسی معماری 2013 از مجله آرکید، فهرستی از منتخبین مرحله ی نخست، بهترین عکس معماری سال و مقام دوم این مسابقه را اعلام نموده بوده است. معماران و سردبیران بین المللی پنل های این مسابقه را کاترین اسلسور، اوا جیریکنا، زاها حدید، ایوان هاربر و گراهام استریک تشکیل می دادند که به دنبال چیزی ماورای معماری و با ترکیب، فضاسازی و مقیاس مناسب با چهار بخش این رقابت، فضاهای داخلی، خارجی، حس مکان و ساختمان های در حال استفاده بوده اند. انتخاب های این داوران به خوبی این دیدگاه را به نمایش گذاشته است.
1394/10/1
۹ نکته‌ ساده در عکاسی به بیان استیو مک کاری
به دنبال بهبود مهارت‌های خود در عکاسی هستید؟ می‌دانید با رعایت نکات کوچکی می‌توانید تا چه حد کیفیت عکس‌های خود را بالا ببرید؟ خوشبختانه مجموعه‌ای مصور توسط عکاس خبری معروف، استیو مک کاری(Steve McCurry) تهیه شده که می‌تواند راهنمای مناسبی برای ترکیب‌بندی عکس‌ها باشد.
1394/9/30
منتخبی از مجموعه عکس های سوررئال کال ردبک ؛ تلفیق شاعرانه ی طبیعت و فردیت / گزارش تصویری
این مجموعه، منتخبی از عکس های سوررئال هنرمند فرانسوی، کال ردبک از پاریس می باشد که رابطه ی میان فرد و طبیعت را به چالش کشیده و از طریق ترکیب و تلفیق های شاعرانه به بیان شکنندگی روح و بدن انسان پرداخته است.
1394/7/22
مجموعه عکس / مردمانی ناچیز، مکان‌هایی فراخ
بن بِلِنِرهاسِت در مجموعه‌ی جدیدش با نام «انسان‌های کوچک، مکان‌های بزرگ» انسان را در قیاس با مکان‌های دور و برش قرار داده است تا این را درقاب دوربین نشان دهد که مکان‌ها و مناظر بسیار بزرگتر و ورای انسان هستند.
1394/7/13
عکسهای خیابانی جک سیمون؛ روانپزشکِ عکاس
جک سیمون چهار دهه را به عنوان یک روانپزشک فعالیت کرده است. اما به یک‌باره تصمیم گرفت تا به عنوان عکاس سفر خود را در دنیا آغاز کند و حال در این روزها کمتر می‌توان او را بدون یک دوربین در دست مشاهده کرد.
1394/7/12
مجموعه عکس معلولیت و خشونت در چشمانِ قربانیانِ زن
اشک‌های خاموش مجموعه‌ایست که بلیندا مِیسون از 12 زن روایت می‌کند. بعضی از ایشان در نتیجه‌ی خشونت معلول شده‌اند و بعضی دیگر معلولانی بوده‌اند که قربانی خشونت شده‌اند. این مجموعه تا 20 سپتامبر در دوسالانه‌ی عکس بالارات در ویکتوریای استرالیا در معرض دید عموم قرار دارد.
1394/7/11
اینستاگرام و دست‌کاری دنیای پیرامون‌ / گزارش تصویری
چامپو باریتون، عکاس اهل تایلند، اخیراً دست به جمع‌آوری مجموعه‌ای هوشمندانه زده است که در آن می‌بینیم که کاربران اینستاگرام چگونه از قاب‌بندی‌های این شبکه‌ی اجتماعی برای جذاب‌تر نشان دادن زندگی کاملاً معمولی و رخوت‌بارشان استفاده می‌کنند.
logo-samandehi